Komentāri
FOTO: Siguldas pirmklasnieki aizvada sporta stundu, par kuru daudzi varētu tikai sapņot
FOTO: PROSPERO

Siguldas pilsētas vidusskolas pirmās ”s” klases skolēni trešdien jauno mācību gadu iesāka, sportojot kopā ar Latvijas olimpiešiem. Klasē ar sporta novirzienu bērniem katra diena sāksies ar sporta nodarbībām, kam sekos pārējie mācību priekšmeti.

Šī ir jau otrā ”s” klase Siguldā, un pērn programmu apguvušo bērnu vecāki ir ļoti apmierināti ar redzēto – atvases kļuvušas enerģiskākas un mazāk slimo.

Topošie olimpieši pirmo sporta stundu aizvadīja kopā ar sportistiem, kuri jau pārstāvējuši Latviju olimpiskajās spēlēs. Tostarp bija skeletonists Tomass Dukurs, kā arī kamaniņu braucēji Inārs Kivlenieks un Kristaps Mauriņš. Mācību programma paredz, ka ”s” klases skolēni no 1. līdz 6. klasei pilnā apjomā apgūs vispārizglītojošās programmas priekšmetus, un katru dienu sāks ar sporta nodarbību.

Pēc mācību stundām, atbilstoši sezonai, bērni dosies uz vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbībām – vieglatlētiku, slēpošanu, skrituļslidošanu, peldēšanu vai citām.

Šī ir jau otrā ”s” klase Siguldā un tās idejas autors ir Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics. Viņš nedomā aprobežoties vien ar jauno sportistu sagatavošanu.

”Gan topošajiem sportistiem, gan ikvienam sportiski aktīvam novada iedzīvotājam nepieciešami labi treniņu apstākļi, tādēļ Siguldā top jauns sporta komplekss, kas būs nozīmīgs sporta infrastruktūras objekts visas valsts mērogā. Komplekss kalpos kā sporta bāze Latvijas sportistiem, īpaši Siguldas ziemas veidu sportistiem, kas nes Latvijas vārdu pasaulē, izcīnot olimpiskās medaļas un godalgotas vietas pasaules līmeņa sacensībās, kā arī būs vieta bērnu un jauniešu sporta attīstībai, ” uzsver Uģis Mitrevics.

Pērn ”s” klases programmā mācības uzsāka 27 bērni un viņu vecāki novērojuši pozitīvas izmaiņas bērnu fiziskajā attīstībā.

”Esmu par to, ka bērnam jābūt fiziski aktīvam, tāpēc arī izvēle bija par labu ”s” klasei. Meitene noteikti ir palikusi enerģiskāka. Paralēli skolai viņa nodarbojas ar dejošanu, distanču slēpošanu un kalnu slēpošanu, tādēļ sēdošajām aktivitātēm – TV un datoram – laika nemaz nepaliek. Viņa arī norūdījusies – vairs neslimo. Savukārt ikrīta sporta nodarbības bērniem palīdz atmosties,” novērojumos par pārmaiņām meitas Kates dzīvē dalās otrklasnieces mamma Ieva Roķe.

”Kopumā uzskatu, ka projekts ir ļoti labs – bērni neslimo tik ļoti kā citās klasēs, tiek spēlētas komandas spēles, kurās caur kļūdām mācās, pierod un trenējas. Fiziskā slodze nav tik liela, bet ļoti labi, ka bērni tiek pieradināti pie disciplīnas – no rīta jābūt saģērbtiem uz sportu, tad parastās stundas. Esmu ļoti apmierināta ar klases audzinātāju, kura nodrošina kvalitatīvu pamatprogrammu, un bērniem nerodas iespaids, ka viņi nāk tikai sportot,” saka ātrākās otrklasnieces Nikolas mamma Laura Lapiņa.

Ikdienā interešu izglītības nodarbību vadīšanai Siguldas pilsētas vidusskolas sporta klasē tiek pieaicināti profesionāli sportisti, un skolēniem ir iespēja klātienē vērot dažādu profesionālo sportistu dalību sacensībās. Vasarās sporta klases audzēkņi piedalīsies sporta nometnēs. Mācības ”s” klasē var apvienot ar pagarinātās dienas grupas apmeklēšanu un citām interešu vai profesionālās ievirzes izglītības nodarbībām.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl