Komentāri
FOTO: priecīgie Stirnu Buka dalībnieki izskrien gleznaino Siguldu
Foto: Mareks Gaļinovskis / FotoMan.lv

Sestdien Siguldā veiksmīgi aizvadīts taku skriešanas seriāla Stirnu buks 2.posms, kas pirmo reizi skrējējiem ļāva baudīt izcili ainavisko Gaujas Nacionālo parku. Interesanti, ka pirms tam nacionālajā parkā Stirnu buks sacensības nav notikušas, tāpēc tas bija lielisks pārsteigums visiem skrējējiem.

Latvijas lielākajā un vecākajā nacionālajā parkā skrējēji sacentās piecās distancēs. Bērniem susura distancē (0,6 – 1 km) bija iespēja iejusties sporta sacensību vidē bez laika kontroles. Taku skriešanas iesācēji varēja kājas izlocīt vāveres distancē, kas līkumos 5 kilometru garumā bija bez laika kontroles. Arī zaķiem bija ko kārtīgi pasvīst, jo šoreiz ainaviskais piedzīvojums veda jau 13 km garumā un nācās četras reizes šķērsot vareno Gaujas senleju. Izturīgākiem stirnu buka (23 km) un lūša (32 km) distances sportistiem tāpat kā visiem pārējiem bija iespēja uzmest aci Turaidas pilij, Krimuldas muižai, Gūtmaņa alai un neizbēgami šķērsot tiltu pār Latvijas bīstamāko upi, taču viņiem arī bija ”visgarākā” iespēja ieelpot pavasari Gaujas senlejā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

FOTO: priecīgie Stirnu Buka dalībnieki izskrien gleznaino Siguldu

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl