Komentāri

Vairākās Latvijas skolās turpinās projekts, kura laikā skolēniem nedēļā ir piecas sporta stundas. Latvijas Olimpiskās komitejas projektā Sporto visa klase Ventspilī olimpiskais audzinātājs ir olimpiskais čempions Dainis Kūla.

Katrai no sešām projektā iesaistītajām skolām ir savs olimpiskais audzinātājs, kurš ar saviem panākumiem iedvesmo bērnus – Ventspilī populāra ir Latvijas nacionālā vieglatlētikas disciplīna šķēpmešana, jo Kurzemē dzīvo un trenējas olimpiskais čempions Dainis Kūla, kurš tikko ar sudraba medaļu atgriezies no Eiropas čempionāta telpās veterāniem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Čempions ar sporta stundu Ventspilī bija apmierināts, un nav šaubu, ja projekta noslēgumā būs jāsacenšas bumbiņas mešanā, ventspilnieki būs favorīti.

Šajā sporta stundā paveiktais ir maza daļa no tā, ko bērni dara katru dienu. Piecu sporta stundu nedēļā ietekmi mācību gada otrajā pusē pamanījuši gan vecāki un skolotāji, gan paši skolēni.

”Es domāju, ka esmu pat tā kā piektklasnieks, es skrienu tā kā piektklasnieks un metu kā piektklasnieks,” stāsta projekta dalībnieks.

Papildu sporta nodarbības uzlabojušas ne tikai stāju un fiziskos rādītājus, bet ietekmējuši arī klases mikroklimatu.

Latvijas Sporta federāciju padome pirms mēneša apstiprināja rezolūciju, kas nosūtīta Latvijas Nacionālajai sporta padomei un Izglītības un zinātnes ministrijai un kurā aicina realizēt trīs sporta stundas nedēļā vispārizglītojošās skolās.

Tās skolas, kuru trešklasnieki vēlas piedalīties Sporto visa klase projektā nākamgad, tiek aicinātas pieteikties Latvijas Olimpiskajā komitejā līdz šā gada 27. aprīlim.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl