Komentāri

23. septembrī taku skrējienu seriāla “Stirnu buks 2017” dalībnieki atkal lēks Gaujas nacionālajā parkā. Šogad taku skrējēji izbaudīs daudzveidīgo Līgatnes apvidu ar mežainām gravām, smilšakmens atsegumiem, neskaitāmām alām un gleznainām upju jostām.

Šķiet, pavisam nesen iezvanījām taku skriešanas sezonu, bet nu jau klāt ainaviskā taku skriešanas seriāla “Stirnu buks 2017” pirmspēdējais – sestais – posms. Gaujas nacionālajā parkā viesojāmies jau pērn – Siguldas posmā – šogad izbaudīsim Līgatnes apvidu, Gaujas senleju un tās kreisā krasta pieteku – Līgatnes upīti! Turklāt ne velti Līgatni dēvē par alu pilsētu, jo alas te ir visur. Līgatne lepojas ar 333 pagrabu alām un 15 alu gaņģiem!

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Domāju, šis būs ārkārtīgi interesants Stirnu buka posms – es redzu, cik nopietni organizatoru komanda gatavojas sacensībām,” komentēja Līgatnes pašvaldības priekšsēdētājs Ainārs Šteins. “Līgatne jebkuru atbraucēju iepriecinās ar dabas ainavām un interesanto reljefu, jo mēs atrodamies augstkalnu apvidū. Šis būs gana sarežģīts skrējiens gan no ainaviskā viedokļa, gan no tehniskās sarežģītības aspekta. Ceram, ka skrējēji gūs sportisku un emocionālu baudījumu un ka arī turpmāk pie mums katru gadu notiks Stirnu buka posms. Lai izdodas!” sarunas noslēgumā vēlēja Šteins.

Video: Milzkalna-Āžu kalna Stirnu buks 2017

Jāpiebilst, ka ar Gaujas senlejas Stirnu buks skrējienu Latvijā aizsāksies Eiropas Sporta nedēļa. Šogad tā norisināsies no 23. līdz 30. septembrim, un tās mērķis – mainīt iedzīvotāju paradumus un aicināt būt fiziski aktīvākiem. Sportosim kopā ar ģimeni, izglītības iestādēs, darba vietās, sporta un fitnesa klubos un brīvā dabā. Eiropas Sporta nedēļas Vēstnesis Līgatnē būs Dins Vecāns, kurš vēl pavisam nesen apskrēja apkārt Latvijai un arī šoreiz dosies trasē!

Seni ieži, grotas un klintis, aiz kurām stāv Gaujas nacionālā parka daudzveidīgā augu un dzīvnieku pasaule, allaž šeit priecējusi dabas draugus. Taču aizmirsts nepaliks arī slavenais Līgatnes bunkurs, senā papīrfabrikas ciemata vēsturiskā apbūve un daudzi citi tūrisma objekti! Vai trases būs paugurainas? Kalni jau mums Latvijā nav, bet zinātāji saskaitījuši 7 paugurus, kam skriesim pāri – Pluču kalns, Remdenkalns, Cepurkalns, Skolas kalns, Līgatnes pilskalns, Rīgas kalns un Slēpotāju kalns.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl