260 km! Latviete Brazīlijā skries vienu no pasaules sarežģītākajiem skrējieniem

Komentāri

Džungļu ultramaratonā Brazīlijā – vienā no sarežģītākajiem pasaules izturības skrējieniem – oktobrī startēs arī studente no Latvijas – Alma Vītola. Lai tajā piedalītos, viņa trenējusies visu gadu. Sacensības ilgs septiņas dienas, un tajās dalībnieki džungļos veiks aptuveni 260 kilometru garu distanci.

Viss sākās ar to, ka Alma, vēl mācoties vidusskolā, gribēja uzlabot fizisko formu un sāka pa vakariem skriet. Lielu mērķu nebija – vienkārši iepatikās šī nodarbe.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sešu gadu laikā, kopš sāka aizrauties ar šo sirdslietu, paspēja noskriet gan pusmaratonu, gan maratonu, kas ir 42 kilometru gara distance, bet pērn Horvātijā finišēja 160 kilometru skrējienā.

Gatavojoties Džungļu ultramaratonam, kas oktobra sākumā notiks Brazīlijā, Alma treniņos skrien līdz 50 kilometriem garas distances, taču viņa to nedara katru dienu, jo organismam vajadzīgs laiks atjaunoties.

Alma saka, ka pilnībā tam nav iespējams sagatavoties – viena lieta fiziski būt gatavam, bet pavisam kas cits – pielāgoties mitrumam un karstumam, būs vismaz + 30 grādu un 7 dienu laikā būs jānoskrien 260 kilometri ar 10 kilogramu smagu mugursomu uz pleciem.

Šajā skrējienā drīkst piedalīties tikai 80 dalībnieki, pagaidām pieteikušies 56, un Alma ir vienīgā no Baltijas. Pēc viņas novērojumiem, Latvijā arvien vairāk cilvēku iesaistās skriešanas kustībā un arī piedalās dažādos maratonos, taču uzreiz iesācējiem nav ieteicams skriet vairākus kilometrus no vietas.

Brazīlijas maratonā parasti piedalās skrējēji ar pieredzi – tādi, kuri pirms tam skrējuši vairākus maratonus jeb 42 kilometrus. Ultramaratona distances parasti sākas ar ciparu 50 un līdz vairākiem simtiem.

Ja maratonā visi koncentrējas uz skriešanu bez apstājas, tad ultramaratonā bieži mērķis vienkārši pabeigt distanci, kaut vai rāpus, bet pabeigt.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl