1 komentārs
Pēta, kā papildu sporta stundas ietekmē Latvijas skolēnu fizisko sagatavotību
(Foto: LETA)

Sešu Latvijas skolu trešajās klasēs turpinās novembrī sāktais projekts Sporto visa klase. Tajā skolēniem ierasto divu sporta nodarbību vietā katru nedēļu ir 5 sporta stundas. 

Latvijas Olimpiskās komitejas projekts  Sporto visa klase veiksmīgi sācies Rīgas, Liepājas, Jelgavas, Valmieras, Daugavpils un Ventspils skolās, bērni jau divas nedēļas sporta stundas apmeklē katru dienu, un tā tas turpināsies līdz mācību gada noslēgumam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Bērni grib, un vajag ķert to brīdi, kamēr viņi grib, jo pienāks brīdis, kad viņi to negribēs un tad būs par vēlu,” uzskata Rīgas Hanzas vidusskolas 3.a klases audzinātāja Ilze Bodniece. To apstiprina arī Rīgas Hanzas vidusskolas 3.a klases skolnieks Mārcis: ”Mēs esam laimīgie, ka varam katru dienu sportot”.

Iesaistītās skolas apmeklējuši arī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas speciālisti, lai veiktu funkcionālos testus gan tiem trešklasniekiem, kas piedalās projektā, gan paralēlklasēm, kurām sporta stundas joprojām būs 2 reizes nedēļā. Rezultātu izvērtēšana notiks pavasarī, kad visi bērni vingrinājumus veiks atkārtoti, bet pirmos secinājumus jau iespējams izdarīt.

LSPA sporta medicīnas katedras lektore, fizioterapeite Zinta Galeja:
Ja mēs skatāmies pilsētvidi, šie rezultāti varētu būt sliktāki. Ja mēs skatāmies laukus, tad tur rezultāti varētu būt labāki, jo laukos bērni ir fiziski aktīvāki. Varbūt viņi neiet uz treniņiem, bet laukos viņi ir spiesti daudz ko fizisku darīt. Pilsētā tie, kas ies uz papildu fiziskām aktivitātēm, tiem rezultāti uzlabosies, bet tiem, kas pēc skolas sēdēs tikai pie datora, tie ies tikai uz leju.

Identiskas pārbaudes tiks veiktas arī mācību gada noslēgumā un tad varēs izdarīt secinājumus, kā  3 papildu sporta stundas ietekmējušas rezultātus. Šobrīd gan speciālisti, gan pedagogi par bērnu veselības stāvokli ir nobažījušies.

LSPA students, fizioterapeits Ervīns:
Viņiem pie vajadzīgās kustības bieži vien nestrādā vajadzīgie muskuļi.  Tas nozīmē, īstā muskuļa lomu pārņem citi muskuļi, kas var novest pie zināmām veselības problēmām – sklerotiskiem izliekumiem, tālāk jau pie skoliozes un tā tālāk.

Funkcionālo testu rezultātus lielā mērā ietekmē arī ārpusskolas aktivitātes, ar kurām bērni nodarbojas pēc stundām. Sporta veidi nosaka daudzas lietas. Basketbols futbols, tur klupšanas akmens ir lokanība, bet tas pats futbols ļoti labs rādītājs lēcienam no vietas. Savukārt dejotājiem ir ļoti labs līdzsvars, ļoti laba lokanība un arī funkcionālie testi ir krietni labāki.

Mācību gada noslēgumā uzzināsim vai papildu sporta nodarbības palīdzēs šos pašus vingrinājumus veikt vieglāk un kvalitatīvāk.

TOP komentāri

  • io
    0 0 0

    io

    beidzot kaut kas patiešām labs! nu lai dabūtu rezultātu, vajagdzēs arī 3 gadus, bet tik un tā forši.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl