Sorokins: Ticu, ka Latvijas hokejisti šogad būs Ziemeļamerikas līgu draftā

Pievienot komentāru
Sorokins: Ticu, ka Latvijas hokejisti šogad būs Ziemeļamerikas līgu draftā
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

“Optibet” hokeja līgas (OHL) Hokeja skola “Rīga” (HS “Rīga”) galvenais treneris Oļegs Sorokins tic, ka šā gada Ziemeļamerikas hokeja līgu draftā būs arī Latvijas hokejisti, treneris saka kluba ceturtdien interneta mājaslapā ievietotajā intervijā.

Sarunā ar kluba preses pārstāvi Sorokins izsaka ticību, ka jaunie Latvijas hokejisti, tai skaitā viņa komandas pārstāvji, šogad būs pārstāvēti drafta procedūrās Nacionālajā hokeja līgā (NHL) un Ziemeļamerikas labākajās junioru līgās – Kanādas Hokeja līgā (CHL) un ASV Hokeja līgā (USHL).

Latvijas hokeja čempionātu koronavīrusa Covid-19 dēļ pabeigt neizdevās, par uzvarētājiem pasludinot Rīgas “Olimp” vienību. HS “Rīga” 16 un 17 gadus vecie spēlētāji Sorokina vadībā ar 12 punktiem 35 spēlēs ieņēma astoto vietu astoņu komandu konkurencē.

Aizvadītā sezona ir bijusi gana krāsaina. Absolūti lielākā daļa puišu bija virslīgas debitanti, un man ir jāatzīst, ka gandrīz visi puiši apliecināja sevi kā spēlētājus, ar kuriem tuvākajos gados vajadzēs rēķināties,” kopumā apmierināts ar padarīto ir Sorokins.

Viņš atzīmē, ka šī gada virslīgas čempionāts bija viens no augstvērtīgākajiem komandu spēka ziņā, jo daudzi puiši atgriezās no Latvijā pēc leģionāru gaitām. “Tāpēc divtik patīkami ir tas, ka HS “Rīga” hokejisti spēja cīnīties par uzvaru gandrīz katrā spēlē. Citiem OHL klubiem vajadzēja nopietni noskaņoties uz spēlēm ar jaunajiem HS “Rīga” spēlētājiem,” gandarīts ir treneris.

Viņš atzīst, ka joprojām katru gadu mācās, analizē un cenšas pilnveidoties. “Katru gadu nonāku pie atziņas, cik svarīgi ir aktīvi komunicēt ar puišiem. Pie tam tas būtu jādara jau agrākā vecumā, lai puikas pierod pie tā, ka viņi var vienmēr trenerim kaut ko vaicāt, izrunāties, pareizi saprast trenera uzstādījumus,” svarīgu niansi darbā ar jaunajiem hokejistiem uzsver Sorokins.

“Esmu sapratis, ka noteikti lielāku uzmanību pievērsīsim taktikai – ripas saglabāšanai, pareizai pieiešanai pie ripas, nūjas un ķermeņa novietošanai attiecībā pret pretinieku. Tajā pat laikā nedaudz mainīsim darbu sauso treniņu laikā, dažādu elementu “slīpēšanas” laiku uz ledus un citas detaļas,” speciālists jau gaida nākamā darba cēliena iespēju.

Viņu šosezon iepriecināja puišu progress, tas, kā viņi palēnām mainījās, centās izprast spēli un no viņiem prasīto. “Protams, kādam tas notika straujāk, kādam lēnāk. Patika tas, ka visi metās cīņā, nebaidoties iesaistīties divcīņās un apliecināt sevi. Daudzi puiši saprata, ka lielais hokejs ir citādāks, un šis gads bija laba mācībstunda pirms turpmākajiem izaicinājumiem,” par jauno spēlētāju ievadīšanu “lielajā” hokejā saka Sorokins.

Speciālists atzīmē kluba piramīdu un to, ka gandrīz visas vecuma grupas veiksmīgi spēlē pie gadu vai divus vecākām grupām, jo savā vecumā HS “Rīga” komandas ir izteikti līderi. Viņš atzīmē fiziskās sagatavošanas trenera lomu un HS “Rīga” specklašu projekta iespēju puišiem jau vairākus gadus piedalīties spēcīgajā Sanktpēterburgas čempionātā. Sezonā puišiem ir 11 izbraucieni uz Sanktpēterburgu, kas pārsvarā sākas ceturtdienu vakaros un beidzas svētdien.

Visādi vērtētā spēlēšana kopā ar Sanktpēterburgas sacensību klubiem ir devusi iespēju vairākiem HS “Rīga” audzēkņiem doties spēlēt uz labākajām Kanādas un Amerikas junioru līgām, kurās jaunajiem hokejistiem viss ir par brīvu vai arī viņiem pat maksā par spēlēšanu, bet vārtsargam Artūram Šilovam pēc sezonas HS “Rīga” – parakstīt līgumu ar NHL klubu Vankūveras “Canucks”.

“Mani personiskie mērķi ir gatavot spēlētājus lielajam hokejam. Gatavot puišus, kuri būs hokejā, kuri dzīvē darīs darbu, kas viņiem sniedz prieku,” bez kadru gatavošanas labākajām Ziemeļamerikas un Eiropas valstu līgām par savu aicinājumu darbā ar jaunajiem spēlētājiem saka Sorokins. “Tajā pat laikā es mēģinu puišiem parādīt pareizo ceļu, kas dzīvē ir nemainīgs. Nav svarīgi, vai esi hokejists vai kādas citas profesijas pārstāvis – tā ir attieksme pret lietām un pienākumiem. Viņiem ir jāsaprot, ka dzīvē var sasniegt lietas ar profesionālu attieksmi, atbildīgu attieksmi, pieklājību un komunikabilitāti. Lai man un ģimenēm nebūtu jākaunas par sevi lēmuma pieņemšanas brīdī.”

Speciālists piebilst, ka komandas mērķi paliks nemainīgi – “cīnīties katrā spēlē, cīnīties par katru ripu, mēģināt uzvarēt katru divcīņu, vienmēr saprast, ka katra spēle sākas no 0:0, un arī to, ka nekļūdās tikai tas, kurš neko nedara.”

Savulaik aizsarga pozīcijā spēlējušais Sorokins Latvijas izlases sastāvā ir piedalījies septiņos pasaules čempionātos, kopā Latvijas izlases kreklā aizvadot 94 spēles un izceļoties ar četriem gūtiem vārtiem un 24 rezultatīvām piespēlēm.

2018.gadā treneris pirmo reizi valsts hokeja vēsturē ar Latvijas U-18 izlasi pasaules čempionāta elites divīzijas sasniedza ceturtdaļfinālu.