Skujiņš kāpumiem bagātajā “Tour de France” 16.posmā izcīna augsto septīto vietu

0 Komentāru
Skujiņš kāpumiem bagātajā “Tour de France” 16.posmā izcīna augsto septīto vietu
AFP/SCANPIX

Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš no “Trek-Segafredo” vienības otrdien daudzdienu sacensību “Tour de France” 16.posmā, kas bija kāpumiem bagāts, izcīnīja augsto septīto vietu.

Pirmdien sportistiem bija atpūta, bet otrdien nācās mērot 169 kilometrus garu posmu ar četriem kategorizētajiem kāpumiem. Šis bija otrais no četriem Pireneju kalnu posmiem.

Etapu visātrāk veica austrietis Patriks Konrāds “Bora – hansgrohe”. Viņš finišu sasniedza pēc četrām stundām vienas minūtes un 59 sekundēm. 42 sekundes zaudēja sekotāju grupa, kurā bija otrās un trešās vietas ieguvēji Sonijs Kolbrelli no Itālijas (“Bahrain – Victorious”) un austrālietis Maikls Metjūss (“BikeExchange”).

Skujiņš bija pirmais aiz nelielās sekotāju grupas, tai zaudējot trīs sekundes, bet no līdera iepalika par 45 sekundēm. Viņš izcīnīja augsto septīto vietu, kas šogad tūrē sportistam ir labākais sniegums.

Kopvērtējuma līderis slovēnis Tadejs Pogačars (UAE) uzvarētājam zaudēja 13 minūtes un 49 sekundes, kas ļāva ieņemt 14.pozīciju. Vietu augstāk bija kopvērtējumā tālu neesošais ekvadorietis Ričards Karapass (“Ineos Grenadiers”), kamēr kolumbietis Rigoverto Urāns (“EF Education – Nippo”) ieņēma 17.pozīciju.

Viens no “Trek-Segafredo” līderiem itālis Vinčenco Nibali šajā posmā uz starta neizgāja un izstājās no tūres. Viņš kopvērtējumā pirms 16.posma ieņēma 33.vietu, kas starp “Trek-Segafredo” pārstāvjiem bija trešais labākais rezultāts.

Kopvērtējuma vadībā ir Pogačars, Urāns zaudē piecas minūtes un 18 sekundes, bet vēl 14 sekundes iepaliek dānis Jonass Vingegārds (“Jumbo-Visma”). Skujiņš ar sniegumu 16.posmā no 79.vietas pakāpies uz 70.

Sprinteru ieskaitē 47 punkti Skujiņam dod 23.vietu, bet kalna karaļa kopvērtējumā viņš ar vienu punktu ierindojas 51.pozīcijā.

Trešdien riteņbraucēji trešajā Pireneju posmā mēros 178,4 kilometrus garu distanci ar diviem pirmās un vienu augstākās kategorijas kāpumu finišā.

“Tour de France” noslēgsies 18.jūlijā ar finišu Elizejas laukos. Sešas dienas pēc “Tour de France” pēdējā posma sāksies Tokijas olimpisko spēļu riteņbraukšanas sacensības, tāpēc daudzdienu brauciens šogad pārcelts uz nedaudz agrāku laiku.

“Tour de France” norisinās jau 108.reizi. 21 posmu garās sacensības šogad noritēs tikai pa Francijas ceļiem, lai arī starts sākotnēji bija plānots Kopenhāgenā. Septiņi no etapiem parocīgāki būs sprinteriem.

Jau ceturto gadu pēc kārtas “Trek-Segafredo” komandas rindās “Tour de France” startē Skujiņš, kurš jūnija pirmajā pusē tika kronēts par Latvijas čempionu grupas un arī individuālajā braucienā.

0 Komentāru