Sestdien Siguldā notiks pēdējais skriešanas seriāla “Skrien Latvija” posms

0 Komentāru
Sestdien Siguldā notiks pēdējais skriešanas seriāla “Skrien Latvija” posms
Foto: SKRIENLATVIJA.LV

Sestdien, 11. oktobrī, Siguldā tiks aizvadīts pēdējais skriešanas seriāla “Skrien Latvija” 2014. gada sezonas posms, bet vakarā punkts sezonai tiks pielikts ar noslēguma pasākumu un balli.

Ceturtajā “Skrien Latvija” sezonā aizvadīti jau seši posmi, pulcējot tūkstošiem skriešanas cienītāju Rēzeknē, Rīgā, Ventspilī, Jelgavā, Kuldīgā un Valmierā, kur atkal tika sasniegts absolūtais dalībnieku skaita rekords.

Siguldas pusmaratons, kas allaž notiek oktobra otrajā sestdienā Zelta rudens laikā, jau ceturto gadu ir kā punkts uz “i” visai “Skrien Latvija” sezonai. Tieši Siguldā, lielā mērā pateicoties arī laikapstākļiem, tiek sasniegts daudz jaunu personisko rekordu un izbaudīts ne tikai skriešanas prieks, bet arī plaša izklaides programma. Šogad trekns punkts sezonai tiks pielikts ar noslēguma pasākumu, kas pirmoreiz notiks tieši pēdējā posma dienā.

Taču vēl pirms baudīt sasniegtā augļus un griezties deju virpulī, jānoslēdz sezona ar pusmaratona, 10,55km, 5,27km vai SEB bērnu skrējiena distancēs.

Pusmaratona distancē vīriešiem šobrīd kopvērtējuma līderpozīcijās ir Latvijas čempions maratonā Rolands Kaimiņš, kurš par 94 punktiem apsteidz Kristapu Bērziņu. Savstarpējās cīņās trijās no piecām reizēm ātrāks bijis Kaimiņš, kas pirms pēdējā posma liek viņam justies diezgan droši. Jāatgādina, ka kopvērtējuma ieskaitē iet labākie pieci no septiņiem posmiem, tādējādi, lai Bērziņš apsteigtu Kaimiņu, pirmajam Siguldā jānostartē ļoti labi un jācer uz pagalam pieticīgu konkurenta sniegumu.

Sacensību diena sāksies ar SEB  bērnu skrējieniem plkst. 10.25, bet starts 5,27km, 10,55km un pusmaratona distancēm plkst. 11.30 Siguldas svētku laukumā.

Saspringtāka situācija ir dāmu kopvērtējumā. Jolanta Liepiņa ir līdere ar 4947 punktiem, par 76 punktiem atpaliek Kitija Valtere, kura vēl var uzlabot savu piecu posmu rezultātu un, iespējams, apsteigt Liepiņu, taču līderes bīstamākā konkurente tomēr 13. vietā, un tā ir Anita Kažemāka. Viņa izlaidusi pirmos divus posmus, taču startējusi nākamajos četros, un tieši no tā, cik veiksmīgi Anita startēs Siguldā, lielā mērā ir atkarīgs, kura skrējēja kļūs par šīs sezonas uzvarētāju. Uzvara Siguldā Kažemākai varētu atnest triumfu arī kopvērtējumā, tiesa, tikai tādā gadījumā, ja Liepiņa noslēdzošajā posmā nesaņems vairāk par 966 punktiem… Līdz šim tajos trijos posmos, kuros startējušas abas skrējējas, allaž labāka bijusi Kažemāka. Siguldā, visticamāk, katra sekunde būs zelta vērtē…

Sacensību diena sāksies ar SEB  bērnu skrējieniem plkst. 10.25, bet starts 5,27km, 10,55km un pusmaratona distancēm plkst. 11:30 Siguldas svētku laukumā. Šogad trase ir nedaudz mainīta, kas ļaus skrējējiem gūt jaunas emocijas un iespaidus gleznainajā Siguldā.  Šobrīd sacensībām pieteikušies 1313 dalībnieki, no tiem 586 skrējēji – pusmaratona distancē.

Noslēguma pasākums notiks Siguldas novada Kultūras centrā, Pils ielā 10. Pasākums sāksies plkst. 19.00, ierašanās, sākot no 18.30. Noslēguma pasākumā tiks apbalvoti sezonas labākie individuālie skrējēji un komandas, tiks prezentēts 2015. gada sacensību kalendārs, notiks vairākas izlozes, kam sekos balle ar “Bello Trio” mūziķiem no Siguldas.

0 Komentāru