Serēna Viljamsa pēc četru gadu pārtraukuma triumfē Australian Open

0 Komentāru
Serēna Viljamsa pēc četru gadu pārtraukuma triumfē Australian Open
Foto: EPA/LETA

Par Austrālijas atklātā tenisa čempionāta sieviešu vienspēļu turnīra uzvarētāju sestdien kļuva pasaules pirmā rakete Serēna Viljamsa no ASV, šajās sacensībās uzvarot pēc četru gadu pārtraukuma un paliekot nepārspēta otrajā Grand Slam turnīrā pēc kārtas.

Finālā Viljamsa ar rezultātu 6-3, 7-6 (7:5) uzvarēja sacensībās ar otro numuru izlikto krievieti Mariju Šarapovu.

Amerikāniete pretinieces servi lauza jau mača pirmajā geimā, bet pirmā seta septītajā geimā ar vēl vienu breiku panāca 5-2 savā labā. Nākamajā geimā Šarapova spēja vienu breiku atgūt, tomēr uzreiz pēc tam sekoja vēl viens breiks no Viljamsas puses, kas viņai atnesa uzvaru setā.

Otrā seta gaitā Viljamsa neizmantoja četras beikbumbas, no kurām viena bija arī mačbumba, kamēr Šarapova neizmantoja vienīgo iegūto breikbumbu. Taibreikā amerikāniete panāca 4:1 savā labā, vēlāk pārsvaru nosargājot.

Pašlaik 33 gadus vecā Viljamsa sasniedza savu 23.Grand Slam vienspēļu turnīru finālu karjerā, izcīnot jau 19.vienspēļu titulu. Austrālijā viņa finālā spēlējusi sešas reizes, allaž gūstot uzvaru.

Ar 19 tituliem amerikāniete tagad ir otrā Grand Slam uzvarām bagātākā tenisiste vēsturē. Līdere ar 22 tituliem ir vāciete Štefija Grāfa.

Tikmēr 27 gadus vecā Šarapova, kura Austrālijas atklātajā čempionātā triumfēja 2008.gadā, bija sasniegusi savu devīto Grand Slam finālu karjerā. Viņa līdz šim ieguvusi piecus titulus.

0 Komentāru