“Sākums bija trakākais…” Gāzes sprādzienā cietušā basketbolista Vīksnes atlabšanas stāsts

1 komentārs
“Sākums bija trakākais…” Gāzes sprādzienā cietušā basketbolista Vīksnes atlabšanas stāsts

Pasaulē ir ļoti daudz nezināmā, piemēram, tas, ko spējam paveikt ar gribasspēku un lielu darbu. To pierāda basketbolists Dāvids Vīksne, kurš šogad smagi cieta privātmājas gāzes sprādzienā Siguldas pagastā. Ārsti viņam nedeva cerības ne tikai sportot, bet arī normāli dzīvot. Tagad viņš jau trenējas komandā. 

“Kaut kā piešķīlās. Man nav ne jausmas – kā. Varbūt tas ir saistīts ar “korķu kasti”, varbūt tur kāda dzirkstele radās. Es vienkārši atvēru logu, lai izvēdinātu telpu. Attaisīju logu, gāju laukā un bams…viss. Uz īsu brīdi bija klusums. Tā kā filmās, tāda čīkstēšana ausīs. Un tad es skrēju ārā. Palielam atceros tā saraustīti tos notikumus. Izskrēju laukā, vārtījos pa zemi, lai tā kā dzēstu sevi, mamma uzmeta kaut kādu lupatu virsū. Tad piecēlos, panikā staigāju apkārt, domāju, ko darīt. Mamma teica, lai skrienu uz mucu, kur ūdens un lecu iekšā. Kad ielecu mucā, domāju – tas tiešām ar mums noticis. Es nespēju vienkārši aptvert,” notikušo sprādzienu atminas Vīksne.

Puisis atklāj, ka vairākkārt domājis par to, kas sagaidāms tālāk.

“Bija domas – kas būs tālāk? Kas ar mani notiks? Vai es būšu normāls cilvēks? Vai viss – dzīve beigsies?” stāsta basketbolists.

Divas nedēļas pēc notikušā sprādziena puisis pavadīja intensīvajā palātā. Pēcāk nosūtīts uz parasto palātu un diezgan ātri atlabis. Lai gan sākotnējās prognozes esot bijušas skaudrs – slimnīcā būšot jāpavada divi līdz trīs mēneši, tā vietā basketbolists slimnīcā neesot pavadījis pat mēnesi.

Pēc veiksmīgas atlabšanas Dāvids ir parakstījis četru gadu līgumu ar basketbola klubu “Ventspils”. Šobrīd viņš trenējas individuāli un atsākt spēlēt plāno pavasarī.

Video: Dāvids Vīksne stāsta par atlabšanu pēc gūtajām traumām gāzes sprādzienā