Komentāri

Rubļa krīze Krievijā šobrīd nopietni iespaidojusi Austrumu kaimiņzemē strādājošo Latvijas sportistu un treneru ienākumus. Lielākoties darba līgumi Krievijā starp profesionāliem klubiem un sportistiem noslēgti nacionālajā valūtā – rubļos.  Tādējādi daudziem sportistiem reālais atalgojums samazinājies par aptuveni 40 %.

Tā tas ir, piemēram, Kontinentālajā hokeja līgā, kur leģionāri jau ierosinājuši algu indeksāciju, lai kompensētu radušos zaudējumus, taču KHL vadībā vakar noraidījusi šādu iespēju.

Pazīstamais hokeja treneris – Harijs Vītoliņš, kurš trenē vienu no spēcīgākajiem KHL klubiem – Kaspara Daugavina un Mārtiņa Karsuma pārstāvēto Maskavas Dinamo atzīst, ka nav patīkami rubļa kursa svārstību dēļ zaudēt naudu, taču ar to šobrīd nākas samierināties.

Tiesa ne visi ārzemnieki Krievijā rubļos saņem ”cieto” algu.

Tālredzīgākie sportistu aģenti, laikus nodrošinoties pret iespējamo ekonomisko krīzi, līgumos vienojušies par noteiktu summu ārvalstu valūtā, bet alga rubļos tiek izmaksāta pēc attiecīgā kursa, un sportists tādējādi neko nezaudē.

Kurksas Dinamo basketbola kluba treneris – Gundars Vētra domā, ka krīze varētu ietekmēt komandas, kuras sponsorē valsts iestādes vai pašvaldības.

Nav noslēpums, ka lielās algas ir bijis viens no spēcīgākajiem magnētiem Krievijas sportā.

Taču ārvalstu ekonomiskās sankcijas pret Krieviju, naftas un gāzes cenu kritums un rubļa krīze jau tagad jūtami ietekmē Austrumu kaimiņzemes sporta industriju.

Un ļoti iespējams, ka bieži vien nesamērīgi uzpūstās sportistu algas Krievijā, drīz kļūs mazākas, un ne tik vilinošas ārzemniekiem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl