VIDEO: ko Zikas vīrusa draudi nozīmē Latvijas sportistiem?

Komentāri

Līdz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm atlikušas vairs tikai 38 dienas. Bažas par spēļu norisi Brazīlijā paudušas vairākas veselības organizācijas, jo Brazīlijā izplatīts ir bīstamais Zikas vīrus. Vairāk par šo vīrusu, un kā saskarsmei ar to gatavojās Latvijas sportisti pastāstīja LNT žurnālists Kaspars Dvinskis.

Zikas vīrus izplatās ar odu starpniecību, tāpat tas var tikt nodots dzimumakta laikā. Cilvēkiem Zikas vīruss izraisa mērenu drudzi, tāpat ir atrasta saistība, ka ar Zikas slimību inficētajām mātēm dzimst bērni ar mikrocefāliju. Tas nozīmē, ka bērniņi nāk pasaulē ar mazām galvām un smadzenēm, un ir liela iespēja, ka viņi būs garīgi atpalikuši. Biežākie Zikas vīrusa simptomi ir galvassāpes, izsitumi, drudzis un locītavu sāpes. Neviens nāves gadījums saistībā ar Zikas vīrusu nav reģistrēts. Zikas vīrusu ārstē ar atpūtu, pret to nav pieejamas vakcīnas vai zāles.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

VIDEO: Ko Zikas vīrusa draudi nozīmē Latvijas sportistiem?

Pasaules veselības organizācija ir paziņojusi, ka iespēja inficēties ar vīrusu esot minimāla. Tas tādēļ, ka augusts Riodežaneiro nav moskītu sezona. Brazīlijā augustā ir ziema, un šajā laikā tur ir vēsāks un sausāks, kā citos gada periodos, un moskīti nav pārāk aktīvi. Tāpat arī spēļu norises vieta Riodežaneiro ir tālu no Brazīlijas ziemeļaustrumiem, kur reģistrēti vairāk kā 90% Zikas vīrusa saslimšanas gadījumi.

 

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl