Komentāri
Samoilovs un Šmēdiņš olimpiskajā rangā nokrituši uz astoto vietu
Foto: LETA

Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš jaunākajā Riodežaneiro olimpisko spēļu rangā atkāpušies no septītās uz astoto vietu.

Pagājušajā nedēļā Samoilovs ar Šmēdiņu izcīnīja ceturto vietu Ķīnas pilsētā Fudžou notikušajā Open kategorijas turnīrā, kas gan nav ļāvis viņiem saglabāt septīto pozīciju rangā, jo viņus apsteiguši šajās sacensībās triumfējušie amerikāņi Fils Dalhauzers un Nikolass Lusena.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopš pērn vasaras vidū veiktās apvienošanās amerikāņi Pasaules kausa posmos nav bijuši zemāk par piekto vietu, bet tagad rangā pakāpušies jau uz septīto pozīciju, lai gan viņiem ieskaitē ir tikai desmit no maksimāli iespējamiem 12 posmiem.

Samoilovs un Šmēdiņš olimpiskajā ieskaitē jau aizvadījuši 14 posmus, tomēr šogad startējuši tikai trijās sacensībās. Tikmēr Latvijas otrais labākais pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža rangā šobrīd atrodas 28. vietā, bet, skaitot valstu kvotas, viņi ierindojas 23. vietā.

Turnīri līdz olimpiskās atlases beigām risināsies ik pēc nedēļas – šonedēļ Pasaules kausa posms notiks Brazīlijā, kur risināsies Fortalezas Open kategorijas turnīrs, tomēr tajā neviens Latvijas duets nestartēs. Pēc tam sekos Open posmi Sočos (Krievija), Antālijā (Turcijā) un Sinsinati (ASV). Savukārt maija pašās beigās, noslēdzot olimpisko atlasi, risināsies Grand Slam sērijas posms Maskavā.

Atlase Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm sākās pērn 1. janvārī. Augustā gaidāmajai olimpiādei 15 pāri kvalificēsies pēc pasaules ranga, kurā skaitīs 12 labākos turnīrus pusotra gada laikā. Vēl piecas komandas tiks kā Kontinentālā kausa uzvarētājas no katra kontinenta, divas vietas neilgi pirms olimpiskajām spēlēm sadalīs otro un trešo vietu ieguvēji Kontinentālajā kausā, vienu vietu saņēma pagājušā gada pasaules čempionāta uzvarētāji, bet vēl viena pienāksies olimpisko spēļu mājiniekiem. Latvijas dueti saglabā cerības uz otras ceļazīmes iegūšanu arī Kontinentālajā kausā.

Lasi vēl