Komentāri
Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs redzēsim divus Latvijas BMX braucējus
Foto: AFP/LETA

Latvijas BMX riteņbraucēji divus gadus ilgo cīņu par olimpiskajām ceļazīmēm noslēguši ranga sestajā vietā, un līdz ar to valsti Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs varēs pārstāvēt divi vīru braucēji.

BMX riteņbraucējiem Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācija sākās 2014. gada 31. maijā un ilga līdz pirmdienai. Šajā kvalifikācijas ciklā sportisti pelnīja UCI ranga punktus, kas tālāk veidoja arī Nāciju rangu. Tieši Nāciju rangs ir kritērijs, pēc kura noskaidro, cik vietu olimpiskajās spēlēs pienāksies valstīm. Maksimums, ko var iegūt katra nācija, ir trīs vietas, tomēr šoreiz tās saņems tikai četras, nevis piecas valstis kā iepriekš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vēl 5. līdz 7. vietā palikušās valstis saņems pa divām olimpiskajām ceļazīmēm, bet 8.-13. vieta – pa vienai. Rangā ar 5926 punktiem triumfēja ASV, kurai ar 5678 punktiem sekoja Nīderlande, bet trešā ar 5612 punktiem palika Austrālija, kas uz šo pozīciju atkāpās vien pēc pagājušajā nedēļā notikušā pasaules čempionāta. Vēl trīs ceļazīmes izcīnīja arī Francija, kas ar 5258 punktiem guva ceturto vietu, bet piektā un sestā palika Lielbritānija un Latvija ar attiecīgi 4718 un 4635 punktiem.

Jau atlases sākumā Latvijas puse minēja, ka būs grūti tikt pie trim olimpiskajām ceļazīmēm, turklāt tās laikā komanda kādu laiku bija pat tikai septītajā vietā. Šī mēneša sākumā divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs uzvarēja Pasaules kausa izcīņas Superkrosā posmā un Latvija pietuvojās četriniekam, tomēr pagājušajā nedēļas nogalē pasaules čempionātā viņš nespēja pārvarēt pusfinālu, finālā iekļūstot vienīgi Edžum Treimanim, kurš guva piekto vietu.

Paredzams, ka tieši Štrombergs un Treimanis pārstāvēs Latviju Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. Pirms četriem gadiem Londonā kopā ar viņiem brauca arī Rihards Veide. Tāpat Latvijai trīs ceļazīmes bija arī 2008. gadā Pekinā, kad BMX riteņbraukšana debitēja olimpiskajā programmā.

Lasi vēl