Prokopčuka piedalīsies Riodežaneiro olimpisko spēļu maratona skrējienā

Komentāri
Prokopčuka piedalīsies Riodežaneiro olimpisko spēļu maratona skrējienā

Titulētā Latvijas skrējēja Jeļena Prokopčuka piedalīsies Riodežaneiro olimpisko spēļu maratona distancē, pavēstījuši Lattelecom Rīgas maratona organizatori.

Divkārtējā Ņujorkas maratona uzvarētāja Prokopčuka jau piekto gadu pēc kārtas Rīgas maratonā, kas gaidāms 15.maijā, centīsies aizstāvēt pusmaratona čempiones titulu. Organizatori uzsver, ka sportistei šis būs viens no gatavošanās posmiem Riodežaneiro olimpisko spēļu maratonam, turklāt līdz šim oficiāli nebija apstiprināts, ka titulētā sportiste skries olimpisko maratonu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Ceru, ka Latvijas vadošajiem skrējējiem izdosies sasniegt iecerēto, lai Latviju olimpiskajā maratonā tik kupls skrējēju pulks pārstāvētu pirmoreiz. Jau tagad aicinu rīdziniekus un pilsētas viesus mobilizēties aktīvai līdzjušanai un atbalstam Rīgas centrā – tik daudz augstākā līmeņa Latvijas gargabalnieku vienuviet tik drīz sastapt nebūs iespējams,” sacīja Prokopčuka.

FOTO

Prokopčuka līdz šim piedalījusies trijās olimpiskajās spēlēs, bet iepriekšējo reizi to darīja pirms 12 gadiem Atēnās. Kopā ar Prokopčuku pusmaratonu Rīgā skries arī Ilona Marhele, kura arī kvalificējusies Riodežaneiro olimpisko spēļu maratona sacensībām. Viņām konkurenci sastādīs Lietuvas pārstāve Rasa Drazdauskaite, vairāku olimpisko spēļu dalībniece un 2015.gada Lattelecom Rīgas pusmaratona vicečempione.

Jau ziņots, ka Prokopčuka pirms nepilnām divām nedēļām izcīnīja augsto ceturto vietu prestižajā Bostonas maratonā. Savukārt pusmaratona distancē Rīgā vīriešiem jaunu Latvijas rekordu centīsies uzstādīt cits Riodežaneiro olimpisko spēļu dalībnieks Valērijs Žolnerovičs. 2011.gadā Lisabonā viņa paša sasniegtais Latvijas pusmaratona rekords ir stunda, četras minūtes un 43 sekundes.

“Rekordātrs pusmaratons ir daļa no mana olimpiskā plāna. Veiksmes gadījumā ne tikai sasniegšu jaunu Latvijas rekordu, bet arī revanšēšos Rīgai par tām astoņām sekundēm, kuras pagājušajā gadā tepat Lattelecom Rīgas maratonā mani šķīra no jauna valsts rekorda maratona distancē,” sacīja Žolnerovičs.

Latvijas rekordu maratonā Žolnerovičs sasniedzis divkārt 2013.gadā – vispirms par sekundi apsteidzot sava trenera Aleksandra Prokopčuka 18 gadus veco Latvijas rekordu, bet pēc tam Frankfurtē sevis paša uzstādīto rekordu labojot par minūti un 22 sekundēm, finišējot divas stundās, 14 minūtēs un 33 sekundēs. Tikmēr olimpiskos normatīvu maratona distancē tieši Rīgā apņēmušies izpildīt Jānis Višķers un Anita Kažemāka. Vīriešu kvalifikācijas normatīvs ir divas stundas un 19 minūtes, savukārt sievietēm – divas stundas un 45 minūtes. Kā zināms, aprīlī Vīnē Kažemāka tikai par piecām sekundēm atpalika no normatīva. Pērn izcīnīto Rīgas pusmarataona čempiona titulu centīsies aizstāvēt Jānis Girgensons, kurš pagājušajā gadā pārliecinoši uzvarēja ar rezultātu stunda, sešas minūtes un 20 sekundes.

Kopā ar sportistiem no Kenijas, Etiopijas, Ugandas, Īrijas un citām valstīm Latvijas vadošie skrējēji Lattelecom Rīgas maratonā cīnīsies par daļu no 45 000 eiro lielā balvu fonda. Turklāt atsevišķs 19 000 eiro balvu fonds izdalīts tieši Latvijas maratonistu atbalstam.

Lasi vēl