Komentāri
Parīze oficiāli izvirza savu kandidatūru 2024.gada olimpisko spēļu rīkošanai
Foto: EPA/LETA

Francijas galvaspilsēta Parīze oficiāli izvirzījusi savu kandidatūru 2024.gada vasaras olimpisko spēļu rīkošanai. Parīze iepriekš bija kandidējusi organizēt 2008. un 2012.gada olimpiskās spēles, taču piekāpās attiecīgi Pekinas un Londonas priekšā. Nu Francijas galvaspilsēta nolēmusi kandidēt uz 2024.gada Olimpiādes rīkošanu, kad apritēs simts gadi, kopš Parīze pēdējo reizi uzņēma olimpiskās spēles.

Zīmīgi, ka viena no Parīzes kandidatūras idejām ir aizvadīt kādas Olimpiādes sacensības zem slavenā Eifeiļa torņa. Tiek lēsts, ka Francijai šīs spēles varētu izmaksāt ap sešiem miljardiem eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savs pieteikums Parīzei oficiāli jāiesniedz līdz 15.septembrim. Iepriekš vēlmi rīkot 2024.gada olimpiskās spēles bija izteikušas arī Bostona, Roma un Hamburga. Otrdien ar šādu nodomu klajā nāca arī Ungārijas galvaspilsēta Budapešta, taču tai vēl nepieciešams šo ieceri saskaņot ar valdību. Sagaidāms, ka lielāka skaidrība ap Budapeštas kandidatūru būs jūlijā.

2024.gada olimpisko spēļu rīkotājs tiks izraudzīts 2017.gada 15.septembrī, kad notiks Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) kongress.

2016.gada vasaras olimpiskās spēles risināsies Brazīlijas pilsētā Riodežaneiro, bet četrus gadus vēlāk tās notiks Japānas galvaspilsētā Tokijā. Savukārt 2018.gada ziemas Olimpiāde risināsies Phjončhanas pilsētā Dienvidkorejā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl