Komentāri
Parīze oficiāli izvirza savu kandidatūru 2024.gada olimpisko spēļu rīkošanai
Foto: EPA/LETA

Francijas galvaspilsēta Parīze oficiāli izvirzījusi savu kandidatūru 2024.gada vasaras olimpisko spēļu rīkošanai. Parīze iepriekš bija kandidējusi organizēt 2008. un 2012.gada olimpiskās spēles, taču piekāpās attiecīgi Pekinas un Londonas priekšā. Nu Francijas galvaspilsēta nolēmusi kandidēt uz 2024.gada Olimpiādes rīkošanu, kad apritēs simts gadi, kopš Parīze pēdējo reizi uzņēma olimpiskās spēles.

Zīmīgi, ka viena no Parīzes kandidatūras idejām ir aizvadīt kādas Olimpiādes sacensības zem slavenā Eifeiļa torņa. Tiek lēsts, ka Francijai šīs spēles varētu izmaksāt ap sešiem miljardiem eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savs pieteikums Parīzei oficiāli jāiesniedz līdz 15.septembrim. Iepriekš vēlmi rīkot 2024.gada olimpiskās spēles bija izteikušas arī Bostona, Roma un Hamburga. Otrdien ar šādu nodomu klajā nāca arī Ungārijas galvaspilsēta Budapešta, taču tai vēl nepieciešams šo ieceri saskaņot ar valdību. Sagaidāms, ka lielāka skaidrība ap Budapeštas kandidatūru būs jūlijā.

2024.gada olimpisko spēļu rīkotājs tiks izraudzīts 2017.gada 15.septembrī, kad notiks Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) kongress.

2016.gada vasaras olimpiskās spēles risināsies Brazīlijas pilsētā Riodežaneiro, bet četrus gadus vēlāk tās notiks Japānas galvaspilsētā Tokijā. Savukārt 2018.gada ziemas Olimpiāde risināsies Phjončhanas pilsētā Dienvidkorejā.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl