Sportistiem par dalību Rio prēmijās kopumā izmaksās miljonu eiro

Komentāri

Mazliet vairāk nekā miljonu eiro valdība paredzējusi iztērēt Rio olimpisko un paralimpisko spēļu sportistu prēmēšanai. Olimpieši nevienu medaļu neizcīnīja, tomēr viņiem prēmijas piešķirs arī par ceturto un piekto vietu. Šī būs jau otrā olimpiāde, kad paraolimpiešiem piešķir tādas pašas prēmijas kā olimpisko spēļu čempioniem.

Latvijas Nacionālā sporta padome šodien atbalstīja visu Rio olimpiādē labus sasniegumus uzrādījušo sportistu – gan olimpiešu, gan paraolimpiešu prēmēšanu. Tas ir, zelta medaļnieki saņems mazliet vairāk nekā 142 tūkstošus eiro, bet par vietām no otrās līdz sestajai prēmijas kļūst pakāpeniski mazākas. Latvijas olimpieši Rio nevienu medaļu neizcīnīja, bet ieguva divas ceturtās un vienu piekto vietu. Savukārt paraolimpiskā komanda guva izcilus panākumus, atvedot mājās divas zelta un divas bronzas medaļas, kā arī vienu piekto un vienu sesto vietu. Tādēļ kopumā prēmijām valdība tērēs mazliet vairāk nekā miljonu eiro.

Agrāk paraolimpisko spēļu medaļnieki prēmijās saņēma tikai piekto daļu no tā, ko olimpieši. Tomēr pēc 2012. gada Londonas spēlēm prēmijas izlīdzināja. Arī šogad prēmijas visiem piešķirs pēc vienādiem principiem.

Paraolimpiskajās spēlēs Aigars Apinis uzvarēja diska mešanā, izcīnot ceturto paraolimpisko zeltu karjerā. Savukārt Diāna Dadzīte bija labākā šķēpmešanā, labojot pasaules rekordu.

Video

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl