Komentāri
Brazīlijā noslēgušās pēdējās pārbaudes pirms Rio olimpiskajām spēlēm
FOTO: LETA

Brazīlijā gatavošanās šīs vasaras olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro ir gandrīz pabeigta. Spēles sāksies kā plānots – tā uzstāj spēļu rīkotāji, kuriem šodien Starptautiskā Olimpiskā komiteja bija sarīkojusi pēdējo eksāmenu. Kaut arī olimpiādi vajājuši dažādi skandāli, tagad visas bažas par organizatoru spējām esot novērstas.

Līdz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm atlikuši vēl daži mēneši, un visi celtniecības darbi ir pabeigti par 98%. Tā paziņojusi Brazīlijas valdība, sagaidot Starptautiskās Olimpiskās komitejas inspektorus, kuri šonedēļ veica pēdējo pārbaudi pirms spēļu sākuma.

Taisnoties brazīliešiem nācās, jo Riodežaneiro olimpiādi vajājis viens skandāls pēc otra. Vispirms Starptautiskā Olimpiskā komiteja satraucās, vai Brazīlija paspēs uzcelt visus stadionus laikā.

Pēc tam atklājās, ka ūdenssporta sacensības ieplānotas ūdenī, kurā ietek neattīrīta pilsētas kanalizācija. Un visbeidzot panika izcēlās ap draudīgo Zikas vīrusu, kura izplatībai Brazīlijas mitrais tropiskais klimats ir ideāli piemērots. Rīkotāji gan visas bažas noraida.

Olimpiskās spēles ir bēdīgi slavenas arī ar to, ka to sarīkošanai iztērētos līdzekļus reti kad izdodas atpelnīt. Tāpēc ekonomisku nedienu un korupcijas skandālu māktās Brazīlijas politiķi īpaši akcentē, cik taupīgi bijuši olimpiādes rīkošanā.

Riodežaneiro olimpiskās spēles norisināsies šovasar augustā.

Lasi vēl