Bagatskis: Olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā mums pretiniekos nav sliktākais variants

Pievienot komentāru
Bagatskis: Olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā mums pretiniekos nav sliktākais variants
Foto: F64

Latvijas vīriešu basketbola izlase olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā pretiniekos ieguvusi ne to sliktāko variantu, tomēr, lai pacīnītos par ceļazīmi uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, komandai jābūt gatavai uzvarēt kādu no Eiropas elites izlasēm, otrdien notikušās izlozes rezultātus komentēja valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis.

Kā zināms, Latvijas izlase kvalifikācijas turnīru aizvadīs Belgradā, apakšgrupas spēlēs tiekoties ar Japānu un Čehiju. Savukārt otrā apakšgrupā spēlēs turnīra saimniece Serbija, kā arī Angola un Puertoriko. Paredzams, ka sešu komandu miniturnīrā par vienu olimpisko ceļazīmi tieši mājiniece – Serbija – būs galvenā favorīte. Spēles tiks aizvadītas Kombank Arena hallē ar 25 000 skatītāju vietām.

“Nav sliktākais variants. Jā, Serbijas reputācija ir iespaidīga, bet, ja reiz gribam nopietni pacīnīties par ceļazīmi uz Rio spēlēm, ir jābūt gataviem uzvarēt kādu Eiropas elites komandu,” Bagatska viedokli par izlozes rezultātiem citē Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Pirmo spēli Latvijas izlase 4. jūlijā aizvadīs pret Japānu, pret kuru līdz šim spēlēt nav nācies, taču Bagatskim ir informācija par šīs komandas sniegumu. “No kolēģiem informācijas netrūkst. Sagaidīsim ļoti ātru spēli ar daudziem trīspunktniekiem. Auguma pārsvars būs mūsu pusē, bet to vajadzēs prast izmantot,” sprieda treneris.

Otrā cīņa 5. jūlijā būs pret pēdējā laikā labi iepazīto Čehijas izlasi, ar kuru divas reizes bija jātiekas pērnā gada Eiropas čempionāta finālturnīrā.

“Par Čehijas izlasi iespaidi ir pavisam svaigi un pretiniekiem nav rezervē trumpju, kas mūs varētu pārsteigt. Mums tādi ir – ja izdosies sastāvā iesaistīt spēlētājus, kuri dažādu iemeslu dēļ pērn nebija komandā. Eiropas čempionātā ar čehiem aizvadījām divas ļoti atšķirīgas spēles. Pirmajā izdevās pretiniekus taktiski “piemānīt” un izmantot viņu vājās vietas. Otrajai spēlei čehi bija saglabājuši vairāk fizisko un psiholoģisko spēku,” aizvadītā rudens notikumus atcerējās Bagatskis.

Viņš norādīja, ka Čehijas izlasē ir divi ļoti spilgti un meistarīgi līderi – Tomāšs Satoranskis un Jans Veselijs. “Abu iespējas labi zinām, bet ja ļausim viņiem ieskrieties kā Lillē – būs lielas problēmas”.

Par turnīra galveno favorīti Bagatskis uzskata Serbiju. “Otrajā apakšgrupā sapulcējusies ļoti interesanta sabiedrība. Serbijas izlase savā laukumā, protams, ir galvenā favorīte, bet uz mājiniekiem gulsies milzīga atbildība. Serbu treneris Aleksandrs Džordževičs pēdējā laikā regulāri sūdzējies, ka tiesneši darot pāri viņa komandai, un droši vien cer, ka mājās būs savādāk. No otras puses, gan Puertoriko, gan Angola ir vērā ņemams spēks,” prātoja Latvijas izlases vadītājs.

Bagatskis uzskata, ka turnīrā ir iespējami dažādi pavērsieni, bet, ja Serbija tiks līdz izšķirošajai spēlei, Belgradas arēnā tie būs milzīgi svētki. “Gribētos tajos piedalīties – ir iespēja paveikt labu darbiņu. Pat labāku, nekā izdevās Eiropas čempionātā.”

Latvijas izlase kopā pulcēsies jūnija pirmajās dienās, taču ņems vērā spēlētāju aizņemtību izslēgšanas turnīros savos klubos. Bagatskis norādīja, ka pirms olimpiskās kvalifikācijas noderētu arī sešas līdz septiņas pārbaudes spēles.

Lasi vēl