Rīgas Dinamo uzvar konkurentu cīņā par vietu Gagarina kausā

0 Komentāru
Rīgas Dinamo uzvar konkurentu cīņā par vietu Gagarina kausā
Foto: LETA

Noslēdzot savu pirmo šīgada izbraukuma sēriju, Latvijas komanda Rīgas Dinamo Kontinentālās Hokeja līgas regulārā čempionāta mačā ceturtdien ar rezultātu 4:3 uzvarēja Čerepovecas Severstal vienību, kas ir rīdzinieku tiešā konkurente cīņā par iekļūšanu Gagarina kausa izcīņas turnīrā.

Rīgas Dinamo rindās izcēlās Broks Troters, Milans Jurčina, Aleksandrs Jerofejevs un Rodrigo Ābols, kurš guva pirmos vārtus KHL hokejista karjerā, bet Čerepovecas kluba labā vārtus guva Nikolajs Stasenko, Andrēass Tūrešons un Maksims Truņovs.

Pirmā trešdaļa

Dinamo sastāvā šajā mačā pēc savainojuma izārstēšanas atgriezās Kails Vilsons, bet kā 13.uzbrucējs tika pieteikts Mārtiņš Cipulis. Maču gan abas komandas sāka gausi, neizceļoties ar bīstamiem uzbrukumiem, bet piektajā minūtē Dinamo palika mazākumā. Lai arī mājinieku saspēles vairākumā bija bīstama, Jakuba Sedlāčeka sargātie viesu vārti tika nosargāti. Vienādos sastāvos vienības atkal spēlēja ļoti neizteiksmīgi, tomēr tas neliedza trešdaļas vidū Severstal atklāt cīņas rezultātu, kad Sedlāčeku ar meistarīgu plaukstas metienu pārspēja Stasenko.

Trešdaļas turpinājumā iniciatīva piederēja Dinamo komandai, kas bija manāmi aktivizējusies, tomēr laukuma saimnieku vārtsargs Jakubs Štepāneks allaž spēlēja precīzi. Par spīti tam viesi turpināja spēlēt ļoti aktīvi un laukumā pilnībā dominēja, kas ļāva 23 sekundes pirms trešdaļas beigām Troteram panākt 1:1. Viņš, vārtu priekšā izmantojot Miķeļa Rēdliha individuālo veikumu, līdz ar to guva savus pirmos vārtus pēc atgriešanās Rīgas klubā.

Otrā trešdaļa

Otrās trešdaļas ievadā Troters izpelnījās noraidījumu, tomēr sekojušajā mazākumā rīdzinieki aizstāvējās sekmīgi, kaut vienā no epizodēm sāpīgi ripa trāpīja pa kāju aizsargam Aleksandram Jerofejevam. Pēcāk pie labām iespējām tika Kaspars Saulietis, Miķelis Rēdlihs un Čārlzs Genovejs, taču Štepāneks savu komandu glāba. Trešdaļas desmitajā minūtē Dinamo tomēr savu panāca, kad ātro pretuzbrukumu ar precīzu metienu noslēdza Ābols, gūstot savus pirmos vārtus šajā līgā.

Par spīti Dinamo aktīvajai spēlei un radītajām vārtu gūšanas iespējām Severstal komanda divas ar pusi minūtes vēlāk atjaunoja neizšķirtu, Truņovam izmantojot viesu pasivitāti aizsardzībā. Trešdaļas 14.minūtē Dinamo komanda pirmoreiz tika pie iespējas spēlēt vairākumā, tomēr tajā vārtu gūšanas iespējas netika izveidotas. Atlikušajā laikā lielāks darba apjoms atkal bija Sedlāčekam, tomēr rezultāts nemainījās.

Trešā trešdaļa

Trešo trešdaļu Rīgas klubs iesāka ļoti veiksmīgi un atguva vadību, jau pēc 49 sekundēm ar ļoti spēcīgu metienu izceļoties Jurčinam. Savukārt trešdaļas ceturtajā minūtē 4:2 ar saviem pirmajiem vārtiem Dinamo kreklā panāca Jerofejevs, izmantojot vēl vienu Miķeļa Rēdliha veiksmīgu individuālo veikumu.

Spēles turpinājumā iniciatīva pārliecinoši piederēja laukuma saimniekiem, uz ko Dinamo spēlētāji atbildēja ar ļoti pašaizliedzīgu un pacietīgu sniegumu. Droši vārtos allaž darbojās Sedlāčeks, kamēr Dinamo sniegums aizsardzībā bija nemainīgi stabils. Mājinieki cīņas izskaņā metās spēlē ar sešiem laukuma spēlētājiem, pēdējā minūtē tiekot arī pie vairākuma. To viņiem izdevās pārvērst gūtos vārtos, kad burzmā precīzs bija Tūrešons. Atlikušajā pusminūtē Dinamo spēja pārsvaru nosargāt.

Abas komandas pirmoreiz šosezon savā starpā tikās pagājušajā otrdienā Rīgā, kad laukuma saimnieki bija pārāki ar 2:0.
0 Komentāru