Rīgas “Dinamo” piekāpjas Hantimansijskas “Jugra” 2:5

Pievienot komentāru
Rīgas “Dinamo” piekāpjas Hantimansijskas “Jugra” 2:5
Foto: LETA/ITAR-TASS

Rīgas “Dinamo”, noslēdzot jaunās sezonas pirmo izbraukuma spēļu sēriju, piektdien ar 2:5 (1:2, 1:0, 0:3) piekāpās Krievijas klubam Hantimansijskas “Jugra”. Rīgas “Dinamo” labā vārtus šajā mačā guva Kristaps Sotnieks un Andris Džeriņš.

Pirmā trešdaļa

Spēle Rīgas “Dinamo” komandai iesākās ļoti neveiksmīgi, jo jau 44.sekundē pieredzējušo latviešu vārtsargu Edgaru Masaļski pārspēja Artjoms Buļanskis, kurš ripu Latvijas komandas vārtos raidīja pēc ne pārāk veiksmīgās Masaļska spēles vārtu priekšā. Pēc vārtu zaudējuma dueļa iniciatīvu savās rokās pārņēma rīdzinieki, taču slovāka Marcela Hosas metienu atvairīja mājinieku vārtsargs Mihails Birjukovs, kurš pēc tam tika galā arī ar Pjotra Ščastļivija un zviedra Līnusa Videla raidījumiem.

Devītajā minūtē mājinieku labā jau otros vārtus guva Andrejs Čibisovs, kurš atbruņoja Ščastļiviju un no tuvas distances pārspēja Masaļski. Pēc šī vārtu zaudējuma pieredzējušo latvieti Rīgas “Dinamo” vārtos nomainīja čehs Jakubs Sedlāčeks. Pēcāk Latvijas komanda pirmo reizi šajā mačā varēja spēlēt vairākumā, kas gan palika neizmantots. 13.minūtē rīdziniekiem gan vienus vārtus izdevās atgūt, jo slovāka Milana Jurčinas mesto ripu pielaboja Sotnieks, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam. Trešdaļas izskaņā noraidījumu saņēma rīdzinieku kanādiešu aizsargs Čārlzs Genovejs, taču “Jugra” viena hokejista pārsvaru neizmantoja.

Otrā trešdaļa

Otrā perioda sākumā bīstamu metienu pa Birjukova sargātajiem vārtiem izdarīja Roberts Bukarts, taču pēc tam labākas vārtu gūšanas iespējas radās mājiniekiem – no vārtu priekšas metienu izdarīja Ņikita Gusevs, taču Sedlāčeks spēlēja pārliecinoši. Savukārt neilgu brīdi vēlāk Latvijas komandu no vārtu zaudējuma glāba vārtu stabs.

Trešdaļas viducī rīdzinieki tika pie iespējas četras minūtes spēlēt vairākumā, jo noteikumi tika pārkāpti pret Miķeli Rēdlihu. Tiesa, Birjukovu vairākumā tā arī neizdevās pārspēt, turklāt “Jugra” spēlēja pašaizliedzīgi, pēc rīdzinieku metieniem metoties ripas ceļā. Neilgi pēc mazākuma izturēšanas mājinieki tomēr zaudēja vārtus, jo pēc lieliskas saspēles pretinieku zonā viens pats vārtu priekšā palika Džeriņš, kurš pēc teicamas Mika Indraša piespēles ar pirmo nūjas pieskārienu trieca ripu Hantimansijskas kluba vārtos, panākot 2:2.

Otrās trešdaļas izskaņā divas lieliskas iespējas atkal izvirzīties vadībā bija “Jugra” vienībai, taču teicamu sniegumu Latvijas komandas vārtos demonstrēja Sedlāčeks, vispirms atvairot pirmo metienu, bet pēc tam no vārtu priekšā tiekot galā arī ar atkārtotu sāncenšu raidījumu.

Trešā trešdaļa

Līdzīgi kā pirmo, arī trešo trešdaļu Rīgas “Dinamo” iesāka neveiksmīgi – jau pašā perioda sākumā tika noraidīts Videls, bet jau pēc 24 sekundēm vairākumu ar metienu no zilās līnijas izmantoja Aleksejs Pepeļajevs. Divas minūtes vēlāk Sedlāčeks savos vārtos ielaida vēl vienu ripu, jo vienatnē pret viņu izrāvās čehs Lukāšs Kašpars, kurš raidīja ripu virs tautieša pleca. Savukārt vēl pēc divām minūtēm, kad pie noraidījuma bija ticis Ščastļivijs, Kašpars no vārtu priekšas guva jau “Jugra” komandas piektos vārtus.

Reidā uz Hantimansijskas kluba vārtiem 46.minūtē tika kavēts Lauris Dārziņš, kā rezultātā tiesnesis uz mājinieku vārtiem piešķīra soda metienu, kuru gan latvietis realizēt nespēja. Pēc tam Rīgas “Dinamo” tika pie iespējas spēlēs vairākumā, kas gan palika neizmantots. Pamatlaika turpinājumā abas komandas arvien mazāk izcēlās ar aktīvu spēli, turklāt “Jugra” hokejisti domāja par savu vārtu sekmīgu nosargāšanu.