Rīgas Dinamo pēc Salavat Yulaev uzvar arī Omskas Avangard 

0 Komentāru
Rīgas Dinamo pēc Salavat Yulaev uzvar arī Omskas Avangard 
Foto: LETA

Rīgas Dinamo Kontinentālās Hokeja līgas regulārā čempionāta cīņā, noslēdzot trīs mājas spēļu sēriju, ceturtdien pēcspēles metienos ar 3:2 uzvarēja Omskas Avangard hokejistus, kuri atrodas Austrumu konferences kopvērtējuma otrajā vietā.

Lai arī uzvaru pamatlaikā rīdzinieki no rokām izlaida vien trīs sekundes pirms tā beigām, pēcspēles metienos Dinamo komanda bija pārāka ar 2:1 un pirmoreiz šosezon svinēja uzvaru divās spēlēs pēc kārtas.

Rīgas Dinamo komandas labā vārtus guva kanādietis Čārlzs Genovejs, kuram tas bija pirmais precīzais raidījums kluba rindās, un Kristaps Sotnieks, bet Avangard sastāvā precīzi bija Aleksandrs Perežogins un Deniss Paršins. Pēcspēles metienos rīdzinieku rindās vārtus guva Lauris Dārziņš un Miķelis Rēdlihs.

Pirmā trešdaļa

Jau pirmajā uzbrukumā Dinamo komanda bija tuvu gūtiem vārtiem, tomēr pēc Kristapa Sotnieka metiena savu komandu glāba vārtsargs Konstantīns Baruļins. Vienības pirmajās minūtēs piekopa atklātu hokeju, labu iespēju izcelties neizmantojot arī Pjotram Sčastļivijam, bet piektajā minūtē mājinieki nopelnīja savu pirmo vairākumu. Tajā teicama iespēja vēlreiz bija Sčastļivijam, tomēr Baruļins, jau esot uz ledus, pamanījās ripu atvairīt. Tikmēr Avangard komanda trešdaļas pirmo desmit minūšu laikā spriedzi pie Jakuba Sedlāčeka sargātajiem vārtiem radīja tikai vienā uzbrukumā.

Astoņas minūtes pirms trešdaļas beigām mazākumā Dinamo komandu atstāja Miks Indrašis. Mazākumā ripa teju visu laiku atradās bīstami tuvu laukuma saimnieku vārtiem, tomēr teicami savus pienākumus pildīja Sedlāčeks. Uzreiz pēc atgriešanās pilnos sastāvos Dinamo vienība tika pie sava otrā vairākuma. Lai arī vairākuma ievadā Dinamo sniegums nebija pārliecinošs, tā izskaņā mājiniekiem tomēr izdevās atklāt rezultātu, kad spēcīgs metiens vārtu tuvajā augšējā stūrī padevās Genovejam. Arī pēc gūtajiem vārtiem iniciatīva laukumā piederēja rīdziniekiem, kuri izcēlās ar aktīvu spēli pa visu laukumu.

Otrā trešdaļa

Otro trešdaļu komandas iesāka piesardzīgi. Dinamo uzbrukumos aktīvs bija Marcels Hosa, bet otrā laukuma galā Sedlāčeks lielam metienu skaitam pakļauts netika. Lai arī viesi regulāri nokļuva Dinamo zonā un pat spēja tajā izkārtoties, raidījumi uz vārtiem bieži bija neprecīzi vai tika bloķēti. Tāpat Avangard hokejistiem grūti klājās ar aktīvās rīdzinieku pretspēles pārvarēšanu vidējā zonā. Trešdaļā izcēlās ar ļoti aktīvām fiziskajām divcīņām bez noteikumu pārkāpumiem.

Trešdaļas otrajā pusē viesiem beidzot izdevās uz ilgāku laiku pietuvoties Dinamo vārtiem, bet jau atbildes uzbrukumā līdz vārtiem tika Miķelis Rēdlihs, kurš Baruļinu gan nepārspēja. Avangard komandas atbildes uzbrukumā savu komandu glāba jau Sedlāčeks. Pēcāk Sedlāčeks mājiniekus glāba vēl vienu reizi, bet pāris sekundes vēlāk izcelties varēja Genovejs, kura raidīto ripu tvēra Baruļins. Komandas bija iesaistījušās ļoti skatāmā hokejā un daudziem vārtu gūšanas momentiem, pie Baruļina vārtiem iesaistoties arī pirmajos asumos. Dinamo komanda spēja veikt pamatīgu spiedienu, kas vainagojās ar gūtiem vārtiem, kad otro Hosas rezultatīvo piespēli šajā mačā ar skaistu metienu realizēja Sotnieks.

Rīdzinieki līdz trešdaļas beigām turpināja spēlēt aizrautīgi, izveidojot vēl vienu vārtu gūšanas iespēju, kuru neizmantoja Gints Meija.

Trešā trešdaļa

Viesiem vienus vārtus izdevās atgūt jau pēc trešajā trešdaļā nospēlētām 66 sekundēm, kad pēc uzvarēta iemetiena un raidījuma pa vārtiem ripas lidojuma virzienu pielaboja Perežogins. Avangard komanda, gūto vārtu iedvesmota, metās uzbrukumos, bet pēc vairākām bīstamām epizodēm pie mājinieku vārtiem palika mazākumā. Dinamo komandai vairākumā izdevās izveidot vienu labu vārtu gūšanas iespēju, bet turpinājumā komandas spēlēja aktīvi, bīstamām epizodēm izveidojoties abos laukuma galos. Trešdaļas astotajā minūtē komandas pēc abpusēja noraidījuma palika četru vīru sastāvā, turpinājumā ripai pārsvarā esot mājinieku aizsardzības zonā.

Tuvojoties spēles beigām, Avangard komanda laukumā devās ar mainītiem spēlētāju virknējumiem, bet Dinamo hokejisti, spēlējot nemainīgi aktīvi, allaž lūkoja tikt pie pretuzbrukumu iespējām. Omskas kluba centieni ielauzties Dinamo aizsardzība zonā bieži bija nesekmīgi, tomēr četras ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām Miķelis Rēdlihs komandu atstāja mazākumā. Tajā Omskas kluba pārstāvji vārtiem uzbruka bieži un ļoti bīstami, tomēr Sedlāčeka sniegums un mājinieku pašaizliedzīgā spēle uz ledus ļāva vārtu drošību nosargāt.

Jau divas minūtes pirms pamatlaika beigām viesi laukumā sūtīja sesto spēlētāju, bet pēdējā minūtē strīdīgā epizodē par ripas izmešanu ārpus laukuma noraidīts tika Andris Džeriņš. Pēc cīņas pie vārtiem deviņas sekundes pirms mača beigām sekoja kārtējie asumi, bet Dinamo ar to panāca iemetienu neitrālā zonā. Tajā rīdzinieki nospēlēja neveiksmīgi un palaida sāncenšus izgājienā divatā pret vienu aizsargu, kas noveda pie noteikumu pārkāpuma un soda metiena uz Sedlāčeka vārtiem trīs sekundes pirms pamatlaika beigām. Iespēju izmantoja Paršins, panākot neizšķirtu 2:2.

Papildlaiks

Pagarinājumu Dinamo komanda sāka trijatā pret četriem pretiniekiem, tomēr spēja mazākumu izturēt. Atlikušajā laikā Dinamo izcēlās ar tikai diviem vērā ņemamiem uzbrukumiem, kamēr visi Avangard hokejistu centieni gūt vārtus rezultātu nedeva.

Pēcspēles metienos pēc pirmās sērijas rezultāts bija 1:1, Dinamo rindās precīzam esot Dārziņam, bet nākamajā sērijā 2:1 panāca Miķelis Rēdlihs. Sedlāčeks atvairīja viesu trešo metienu, kas uzvaru deva Dinamo komandai.

0 Komentāru