Rastorgujevs krīt un izstājas no Eiropas čempionāta 20 km distancē

0 Komentāru
Rastorgujevs krīt un izstājas no Eiropas čempionāta 20 km distancē
Foto: LETA

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs ceturtdien piedzīvoja neveiksmi Igaunijā notiekošā Eiropas čempionāta 20 kilometru individuālajā distancē, krītot un esot spiests izstāties, novēroja aģentūra LETA.

Kritiena rezultātā Rastorgujevs salauza savas šautenes laidi. Kā notikuma vietā izteicās Latvijas Biatlona federācijas (LBF) prezidente Baiba Broka, tāda šautenes laide, kāda ir Rastorgujevam, nav nopērkama, tāpēc šis uzskatāms par ļoti būtisku zaudējumu.

Pirms tam pirmajās divās šaušanās Rastorgujevs bija pieļāvis pa divām kļūdām, bet trešo šaušanu veica nekļūdīgi. Ceturtajā šaušanā sportista šautene vairs nespēja precīzi darboties.

Piektdien treniņā Latvijas pārstāvis izmēģinās citu šautenes laidi. Ja tā neizrādīsies derīga, čempionāts viņam būs beidzies. Kā pauž sportista treneris Intars Berkulis, piešaut citu šautenes laidi nav viegli, tāpēc viņš prognozē, ka čempionātu Rastorgujevs, visticamāk, neturpinās.

Igaunijas izlase bijusi ar mieru dot Rastorgujevam rezerves šauteni, tomēr sacensību galvenais tiesnesis to nav atļāvis. Latvijas izlasei tikmēr nav bijusi nomarķēta rezerves laide, kuru sportists būtu varējis izmantot.

Iepriekš šosezon ar līdzīgu problēmu saskārās arī biatloniste Baiba Bendika, kura arī vienās no sacensībām krita un salauza šautenes laidi.

Vēl neilgi pirms ceturtdienas sacensībām pastāvēja bažas par Rastorgujeva spējām iziet trasē, jo vēl trešdien no rīta viņam bijusi temperatūra un aizkritis kakls. Vienīgi ceturtdien no rīta ārsti devuši viņam atļauju doties uz Otepē.

Tieši individuālajā distancē pirms gada Rastorgujevs kļuva par Eiropas čempionu, bet sprintā izcīnīja bronzu.

Latviju sacensībās pārstāvēja arī Daumants Lūsa, Toms Praulītis un Roberts Slotiņš. Labāko rezultātu sasniedza Praulītis, kurš ar četrām kļūdām šaušanā ierindojās 70.vietā, bet Slotiņš ar septiņiem nesašautiem mērķiem sekoja 75.pozīcijā. Tikmēr Lūsa netika galā ar sešiem mērķiem un ierindojās 87.vietā starp 98 finišējušajiem sportistiem.

Par čempionu vējainajos apstākļos ar divām kļūdām šaušanā kļuva krievs Aleksejs Volkovs, kurš finišā par minūti un 5,6 sekundēm apsteidza četras kļūdas pieļāvušo Sergeju Semjonovu no Ukrainas. Savukārt minūti un 31,2 sekundes uzvarētājam zaudēja bulgārs Vladimirs Ilijevs, kurš arī nesašāva četrus mērķus.

Praulītis finišā no uzvarētāja atpalika par 11 minūtēm un 2,2 sekundēm.

Kā ziņots, Baiba Bendika ceturtdien ar astoņām kļūdām šaušanā ieņēma 57.vietu 15 kilometru individuālajā distancē, bet Inga Paškovska ar deviņām kļūdām bija 62.pozīcijā starp 66 finišējušajām sportistēm.

0 Komentāru