Komentāri
Rastorgujevs ar piekto vietu sprintā atkārto karjeras trešo labāko rezultātu
Foto: AFP/SCANPIX

Pasaules kausa izcīņas piektajā posmā biatlonā sestdien Rūpoldingas trasē Vācijā pēdējā laikā sekmīgu sniegumu rādošais Andrejs Rastorgujevs izcīnīja piekto vietu desmit kilometru sprinta sacensībās, kas ir viņas karjeras dalīts trešais labākais veikums.

Savā karjerā Rastorgujevs divās Pasaules kausa sacensībās iedzīšanā un individuālajā distancē izcīnījis ceturto vietu, bet pie piektās vietas sprintā viņš tika arī pagājušajā sezonā Norvēģijā.

Pirmajā šaušanā Latvijas pārstāvis pieļāva vienu kļūdu un tobrīd bija uz ceturtā un piektā desmit robežas, tomēr pirms otrās šaušanas viņš jau bija ielauzies starp vadošajiem 20 sportistiem. Otro šaušanu Rastorgujevs veica bez kļūdām un pakāpās uz sesto vietu, bet finišā spraigā neklātienes cīņā ar krievu Antonu Šipuļinu ieņēma piekto vietu.

Uzvaru sacensībās svinēja Juhanness Tingness Bē no Norvēģijas, kurš šāva bez kļūdām un par 24,5 sekundēm apsteidza arī nekļūdīgi šāvušo Simonu Šempu no Vācijas. Trešais ar vienu nesašautu mērķi bija Arnds Peifers no Vācijas, kurš uzvarētājam piekāpās par 57,9 sekundēm. Rastorgujevs no Bē finišā atpalika par minūti un 5,9 sekundēm.

Sacensībās bija plānots piedalīties arī Daumantam Lūsam un Rolandam Pužulim, tomēr viņi slimības dēļ uz starta neizgāja.

Iepriekšējā posmā pirms nedēļas Oberhofā Rastorgujevs izcīnīja sesto vietu gan sprintā, gan sacensībās ar masu startu, sasniedzot līdz tam augstākos rezultātus šosezon.

Pasaules kausa kopvērtējuma līderpozīcijā ar 496 punktiem atrodas francūzis Martēns Furkads, kuram ar 433 punktiem seko Šipuļins, bet trešais ar 372 punktiem ir Ēmils Hegle Svendsens no Norvēģijas. Tikmēr Rastorgujevs pēc neveiksmīga sezonas ievada tagad ar 198 punktiem pacēlies uz 21.pozīciju. Sprinta vērtējumā Rastorgujevs ar 123 punktiem pašlaik atrodas devītajā vietā.

Lasi vēl