Rastorgujevam sestā vieta Pasaules kausa masu startā

0 Komentāru
Rastorgujevam sestā vieta Pasaules kausa masu startā
Foto: AFP/LETA

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs svētdien izcīnīja sesto vietu Vācijā notikušā Pasaules kausa ceturtā posma masu starta sacensībās 15 kilometru distancē.

Šoreiz distance atšķīrās no ierastās, jo līdz pirmajai šaušanai sportistiem nācās slēpot piecus kilometrus, līdz ar to vadošā grupa ilgstoši palika kopā. Pirmajā šaušanā Rastorgujevs bija nekļūdīgs un pēc tā no šautuves izslēpoja piektais, par 2,6 sekundēm atpaliekot no leģendārā norvēģa Ūles Eināra Bjērndālena.

Arī otrajā šaušanā Latvijas sportists bija nekļūdīgs, bet pēc tās atradās septītajā vietā, turklāt ceļu līdz trešajai šaušanai veica mierīgākā tempā. Tas gan Rastorgujevu pirmajā šaušanā stāvus neglāba no divām kļūdām un atkrišanas uz 12.vietu. Spēcīgos vēja apstākļos Rastorgujevs ceturtajā šaušanā sašāva pirmos trīs mērķus. Ja viņš būtu tā turpinājis, Latvijas sportists varētu pretendēt uz otro vietu, tomēr pēdējos divus mērķus neizdevās nogāzt.

No ceturtās šaušanas Rastorgujevs izslēpoja astotais, bet līdz nākamajai laika atzīmei viņš bija pakāpies jau uz piekto pozīciju, ko gan finišā neizdevās noturēt, jo finiša sprintā piekāpās čeham Mihalam Šlesingram, samierinoties ar sesto pozīciju.

Pie pārliecinošas uzvaras tika francūzis Martēns Furkads, kurš sašāva visus 20 mērķus, tiekot pie piektās uzvaras šosezon. Finišā uzvarētājam 13,1 sekundi zaudēja krievs Antons Šipuļins, bet trešo vietu izrāva vēl viens krievs Dmitrijs Mališko.

Masu startam Rastorgujevs kvalificējās, pateicoties veiksmīgam startam sestdienas sprinta sacensībās, kad desmit kilometru distancē izcīnīja sesto vietu. Savukārt abiem pārējiem Latvijas biatlonistiem bija jāsamierinās ar pieticīgākiem rezultātiem – Roberts Slotiņš ar trim kļūdām šaušanā bija 85.vietā, bet Rolands Pužulis pamanījās pieļaut sešas kļūdas un finišēja 95.pozīcijā starp 99 sportistiem.

0 Komentāru