“Rally Liepāja” pārcelts uz nenoteiku laiku Covid-19 dēļ

Pievienot komentāru
“Rally Liepāja” pārcelts uz nenoteiku laiku Covid-19 dēļ
AIGARS LAURINOVICS, F64

Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) Eiropas rallija čempionāta kalendārā iekļautais “Rally Liepāja”, kas sākotnēji bija paredzēts 29.-31. maijā, Covid-19 pandēmijas dēļ pārcelts uz nenoteiktu laiku, ziņo sacensību organizatori.

Latvijas posms bija paredzētas kā FIA Eiropas rallija čempionāta trešās sacensības, taču jau iepriekš tika pārcelti divi pirmie posmi, kam bija jānotiek Portugālē un Spānijā.

“Rally Liepāja” šogad ir vienīgais Latvijā paredzētais nacionālā čempionāta posms.

“Drošība rallija sarīkošanā vienmēr ir bijusi mūsu darba galvenā prioritāte. Sacensībām ir jābūt drošām dalībniekiem, skatītājiem un mūsu darbiniekiem,” par pārcelšanas iemesliem saka “Rally Liepāja” direktors Raimonds Strokšs, “ja vēl pirms pāris mēnešiem šķita, ka līdz maija izskaņai situācija būs normalizējusies, tad, ritot laikam un saņemot arvien jaunas un jaunas ziņas par Covid-19 izplatību pasaulē, šī pārliecība strauji zuda.”

“Tāpat mums jāņem vērā, ka “Rally Liepāja” ir Eiropas rallija čempionāta posms, kas liek domāt ne vien par ierobežojumiem Latvijā, bet arī visā Eiropā,” turpina organizators. “Sacensību norisi maijā apgrūtina fakts, ka mums ir jābūt pārliecinātiem, ka visi čempionāta dalībnieki spēs izbraukt no savas mītnes zemes, lai sacensību norise būtu sportiski godīga pret ikvienu rallija ekipāžu.”

Šobrīd organizatori strādā ar “Eurosport Events”, FIA, kā arī rallija pilsētām Liepāju un Talsiem, lai kopīgi atrastu iespēju sacensību norisi pārcelt uz vēlāku laiku, kad Latvijā varēs sarīkot drošu ralliju.