Priekšvēlēšanu gaisotnē politiķi sola salāpīt cauro sporta budžetu

3 komentāri
Priekšvēlēšanu gaisotnē politiķi sola salāpīt cauro sporta budžetu
Jānis Zvērs, TV3 Ziņas

Sporta nozarē satraukums: par 75% krities ziedojumu apjoms no uzņēmumiem mainītās nodokļu politikas dēļ. Lai spriestu, ko darīt, sasaukta Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ārkārtas sēde.

Politiķi, kas paši pieņēmuši ziedošanai nelabvēlīgās izmaiņas, priekšvēlēšanu gaisotnē sola jaunajā Saeimā kompensēt naudas trūkumu, taču sportisti šos solījumus vērtē kritiski.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) akcentēja, ka valstij ir jākompensē šogad radušās aktuālās sporta nozares vajadzības. Viņš uzrunas ievadā norādīja, ka ģenerālās asamblejas ārkārtas sesijas organizēšana nedēļu pirms vēlēšanām ir “mazliet dīvains laiks”. “Līdz vēlēšanām palikusi viena nedēļa, un tas ir laiks, kad visi klātesošie uzdod jautājumus un politiķi saka to, ko jautātāji grib dzirdēt. Tad paiet laiciņš, un pēc pieredzes, viss ir beidzies,” atzina premjers, mudinot šo laiku izmantot lietderīgi un praktiski.

Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (JV) arī sola lielāku finansējumu sportam.

Savukārt LOK prezidents Aldons Vrubļevskis akcentē, ka tikai trīs partijas savās 4000 zīmju programmās vispār minējušas sportu, kā arī piesauc Igauniju un aicina izskatīt iespēju sportu finansēt no kaitīgo atkarību nodokļiem.

Sporta funkcionāri uzskata, ka tā ir divkosība, ka tie paši politiķi, kas izjauca ziedojumu sistēmu sportam, sola labumus. Uz pasākumu ieradies arī Aivars Lembergs.

Kā zināms, ir radīta iniciatīva “Es atbalstu sportu!”, ko sponsorē sešas Latvijas sporta organizācijas – Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Hokeja federācija (LHF), Latvijas Basketbola savienība (LBS), Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija (LKSSA), Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) un LOK.

Plašāk “TV3 Ziņās” plkst. 19.00!