Polija uzvar Brazīliju un kļūst par Pasaules čempioniem volejbolā

Pievienot komentāru
Polija uzvar Brazīliju un kļūst par Pasaules čempioniem volejbolā
Foto: LETA/ITAR-TASS

Polijas volejbolisti savās mājās Katovices ”Spodek” arēnā ar 3:1 apspēlēja pēdējo trīs Pasaules čempionātu uzvarētējus Brazīliju un otro reizi kļuva par Pasaules čempioniem.

Pirmajā setā Brazīlija izvirzījās vadībā ar 18:11, noturot pārsvaru līdz seta beigām – 25:18. Otrajā setā nevienai komandai neizdevās aizbēgt, neizšķirts rezultāts pēdējo reizi bija 20:20. Beigās tomēr aukstasinīgāki un meistarīgāki bija poļi un mājnieku līderis Mateušs Mika panāca 25:22. Trešajā setā neizšķirts bija vēl vēlāk – 23:23. Pēdējās divās bumbas izspēlēs uzvarēja Polija – Mika atkal bija precīzs, bet brazīlietis Lukarelli kļūdījās un 25:23 Polijas labā. Ceturtajā setā Brazīlija bija vadībā 20:17, bet pēc Mihala Viniarska sitiena atkal neizšķirts – 21:21. Mariušs Vlazlijs ar bloku apturēja Lukarelli panākot 23:21, un pēc mirkļa jau pats pielika punktu mačam un visam čempionātam – 25:21.

Pusfinālā Polija ar 3:1 uzvarēja Vāciju, Brazīlija ar 3:2 apspēlēja Franciju. Brazīlija Pasaules čempionu titulu bija izcīnījusi pēdējos trīs turnīrus pēc kārtas, bet Polija līdz šim vienīgo reizi Pasaules čempionātā bija uzvarējusi 1974.gadā Meksikā.