Pieņemts likums cīņā ar sporta spēļu ļaunprātīgu ietekmēšanu

Komentāri
Pieņemts likums cīņā ar sporta spēļu ļaunprātīgu ietekmēšanu
Foto: F64

Saeima ceturtdien pirmajā lasījumā pieņēma grozījumus Sporta likumā, nosakot aizliegumu manipulēt ar sporta sacensībām, kā arī paredzot par pienākumu sportistiem un sporta organizācijām darīt visu, lai novērstu šādu manipulāciju iespējamību.

“Spēļu sarunāšana ir nopietna problēma, kas mazina sportisko garu, vājina sabiedrības interesi par sportu, kā arī kropļo sporta vidi kopumā. Šodien Saeimas sēdē atbalstītie likuma grozījumi ir solis pretim tam, lai novērstu šīs negodīgās darbības un mudinātu uz godīgu spēli,” akcentē Saeimas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Jānis Upenieks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Likumprojekts nosaka, ka manipulācijas ar sporta sacensībām ir jebkāda darbība, kas vērsta uz sacensību gaitas vai rezultāta neparedzamības pārkāpšanu vai izdarīta ar nolūku ietekmēt sporta sacensību gaitu vai rezultātu.

Līdztekus likuma grozījumi precizē arī sporta sacensību definīciju, nosakot, ka sporta sacensības ir pasākums labāko sportistu vai komandu noteikšanai, kas noris atbilstoši sacensību organizatoru apstiprinātam sacensību nolikumam.

Saeima 15. oktobrī pirmajā lasījumā jau pieņēma grozījumus Krimināllikumā, kas paredz ieviest bargākus sodus par sporta spēļu rezultātu ”sarunāšanu”.

Piedāvātā likuma redakcija par manipulācijām ar sporta organizācijas rīkotām sporta sacensībām paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Ja manipulācijas saistītas ar materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu pieņemšanu, nodošanu vai piedāvāšanu, brīvības atņemšanas termiņš plānots līdz trim gadiem, vienlaikus paredzot arī brīvības atņemšanai alternatīvās sankcijas. Savukārt, ja šāds noziedzīgs nodarījums izdarīts organizētā grupā vai lielā apmērā, iespējamais brīvības atņemšanas sods paredzēts līdz pieciem gadiem.

Arī patlaban par sporta spēļu rezultātu ietekmēšanu var piemērot kriminālatbildību, taču praksē pants par krāpšanu nedarbojas un ir grūti saukt pie atbildības iesaistītās personas, kā arī noteikt cietušos, iepriekš skaidroja policijas pārstāvji.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl