Komentāri
Pauls Jonass otrais pasaules čempionāta motokrosā otrajā posmā
Foto: MXGP.COM

Latvijas talantīgais motobraucējs Pauls Jonass svētdien izcīnīja otro vietu Taizemē notiekošā pasaules čempionāta motokrosā jaunās sezonas otrajā posmā MX2 klasē.

Jonass, kurš šosezon pārstāv KTM rūpnīcas komandu Red Bull KTM Factory Racing, pirmajā braucienā finišēja ceturtajā vietā, no uzvaru izcīnījušā komandas biedra Džefrija Herlingsa 20 apļu distancē atpaliekot par 26 sekundēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt otrajā braucienā pēc 17 apļu veikšanas Jonass izcīnīja otro vietu un gūstot Latvijas motokrosam nebijuši augstu rezultātu, Herlingsam zaudējot desmit sekundes. Šis rezultāts Jonasam ļāva arī posma summā gūt otro vietu.

“Sajūtas ir lieliskas, jo pērn tikai vienu reizi izdevās atrasties labāko desmitniekā, bet jau rudenī parakstīju līgumu ar KTM. Vēlos teikt lielu paldies visiem, kuri man tic, visiem, kas visu šo laiku ir bijuši man līdzās – īpašs paldies ģimenei, manam mehāniķim Gatim Frindem, sponsoriem, komandai un treneriem,” Jonasa izteikumus citē Latvijas Motosporta federācija (LaMSF). “Paldies par to, ka varu stāvēt līdzās MX2 pasaules čempionam. Mēs esam strādājuši ļoti smagi un neticējām, ka jau otrajā posmā kāpšu uz goda pjedestāla, bet mēs to izdarījām. Tagad atliek vien strādāt tālāk, lai spētu arī turpmāk konkurēt ar pasaules labākajiem braucējiem MX2 klasē.”

Tikmēr vēl viens latvietis Roberts Justs no HSF Logistics komandas pirmajā braucienā ieņēma 14.vietu, bet otrajā finišēja desmitais, kas summā ļāva tikt pie 12.vietas posmā. Kā pēc sacensībām savā tvitera kontā paudis Justs, viņš neko neatceras no pirmā brauciena noslēdzošajiem trim apļiem, turklāt pēc finiša lielā karstuma dēļ sportists zaudējis samaņu.

Jau vēstīts, ka pirms nedēļas sezonas pirmajā posmā Katarā Jonass kvalifikācijā bija sestais, bet šo pozīciju nosargāja arī vēlāk sacensībās, turklāt otrajā braucienā pamanījās būt ceturtais.

Līdz ar to pasaules čempionāta kopvērtējumā līderis ar 100 punktiem ir Herlingss, kurš uzvarējis visos četros šīs sezonas braucienos. Viņam ar 78 punktiem seko francūzis Dilans Fernandiss, bet Jonass ar 70 punktiem pacēlies jau uz trešo pozīciju. Tikmēr Justs ar 25 punktiem kopvērtējumā atrodams 13.pozīcijā.

Lasi vēl