Pasaules kausā bobslejā pirmais Oskars Melbārdis, otrais Uģis Žaļims

1 komentārs
Pasaules kausā bobslejā pirmais Oskars Melbārdis, otrais Uģis Žaļims
Foto: EPA/LETA

Latvijas vadošā bobsleja pilota Oskara Melbārža ekipāža sestdien uzvarēja Šveices trasē Sanktmoricā notiekošajā Pasaules kausa izcīņas piektajā posmā, bet otro vietu sensacionāli izcīnīja cita latvieša Uģa Žaļima pilotētais divnieks.

Melbārdis ar stūmēju Daumantu Dreiškenu bija līderi pēc pirmā brauciena, bet otrajā uzrādīja otro labāko rezultātu, tomēr summā par 0,17 sekundēm apsteidza Žaļimu ar pieredzējušo stūmēju Intaru Dambi. Tāpat 0,17 sekundes Melbārža divniekam zaudēja arī līdzšinējā Pasaules kausa kopvērtējuma līdera Beāta Hefti no Šveices ekipāža.

Aizvadot pirmās Pasaules kausa sacensības šosezon, Žaļims pēc pirmā brauciena ieņēma ceturto vietu, bet otrajā uzrādīja labāko rezultātu, sasniedzot jaunu trases rekordu.

Kā zināms, Sanktmoricas trasē lielākās priekšrocības ir pilotiem, kas startē beigās, un to pirmajā braucienā veiksmīgi izmantoja Žaļima divnieks. Tikmēr otrajā braucienā Žaļims veica ļoti lieliskas trases beigas.

Iepriekš Žaļims savu pieredzi lielākoties smēlies Eiropas kausa sacensībās, kas deva iespēju arī pagājušajā nedēļas nogalē startēt Sanktmoricā.

Savukārt jaunākais Latvijas pilots Oskars Ķibermanis ar stūmēju Vairi Leibomu pēc pirmā brauciena ieņēma desmito vietu, bet otrajā braucienā uzrādīja 12.rezultātu, summā atkrītot uz 11.pozīciju.

1 komentārs