Komentāri
Pārsūdzēs FIFA aizliegumu par trešo pušu īpašumtiesībām uz futbolistiem
Foto: AFP/LETA

Spānijas un Portugāles futbola līgas pirmdien paziņoja, ka apstrīdēs FIFA aizliegumu par trešo pušu tiesībām uz futbolistiem Eiropas Savienības (ES) Konkurences padomē.

“Aizliegums uz trešo pušu īpašumtiesībām nepamatoti ierobežo futbola klubu ekonomisko brīvību, spēlētāju, kā arī trešo pušu neatkarību,” sacīja klubi kopīgā ziņojumā. “Aizliegums kaitē klubiem, it īpaši tiem, kuriem ir mazāki ekonomiskie resursi, neļaujot dalīt īpašuma tiesības ar trešajām pusēm un traucējot pildīt finansiālās saistības.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc iesaistīto futbola klubu domām, lēmuma pārsūdzēšanas rezultātā Starptautiskā Futbola federācija (FIFA) varētu būt spiesta maksāt sodu vairāku miljonu eiro apmērā, kompensējot klubiem, spēlētājiem un iesaistītajām trešajām pusēm radītos zaudējumus.

Klubu motivācija saglabāt trešo pušu tiesības uz spēlētājiem ir tieši finansiāli nabadzīgāko futbola klubu interesēs, jo tādējādi viņi var piesaistīt vairāk spēlētāju.

Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) prezidents Mišels Platinī ir viens no šīs sistēmas pretiniekiem, uzskatot, ka tas ir drauds futbolam, un spēlētāji nevar kontrolēt savu karjeru, turklāt viņi tiek izmantoti, lai “indivīdi gūtu peļņu no spēlētāju pārdošanas”.

Trešo pušu tiesības uz spēlētājiem ir aizliegtas Anglijas premjerlīgā, taču šis jautājums paliek aktuāls Dienvidamerikas, kā arī Spānijas un Portugāles līgā.

Trīspusējas īpašumtiesības ir, kad tiesības uz futbolistu daļēji vai pilnībā pieder ne tikai viņa pārstāvētajam klubam, bet arī pašam spēlētājam vai kādai kompānijai. Šādas līguma attiecības īpaši izplatītas Brazīlijā un Argentīnā, bet dažreiz tiek pieredzētas arī Eiropā.

Kā zināms, lēmums par trešo pušu īpašumtiesību aizliegšanu tika pieņemts septembrī, bet tas pilnībā stāsies spēkā maijā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl