Komentāri
Par spīti grūtībām arī šogad pasaules čempionātu motokrosā vadīs Serģis
FOTO: LETA

Neņemot vērā organizatoru maiņu, arī šogad Ķeguma trasē Zelta zirgs norisināsies pasaules čempionāta motokrosā posms, informē orgkomitejas preses pārstāvis Aigars Liepa.

Līdz šim sacensības Ķegumā organizēja uzņēmums Baltijas Kausa fonds, ko vada Salvis Freimanis, tomēr viņa nopietno veselības problēmu dēļ tiesības nodotas biedrībai Kristera Serģa motoklubs un pieckārtējam pasaules čempionam motokrosā blakusvāģiem Kristeram Serģim. Vienošanās par pasaules čempionāta norisi Latvijā panākta līdz 2017. gadam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Prestižās sacensības Latvijā šogad norisināsies 11. un 12. jūlijā, kad tiks noskaidroti pasaules čempionāta Latvijas Lielās balvas ieguvēji MXGP un MX2 klasēs. Paralēli pasaules čempionāta ieskaitei Ķegumā startēs arī EMX250, EMX85 un EMX65 klašu sportisti, kuri cīnīsies par Eiropas čempionāta lauriem.

Pasaules čempionāts MXGP un MX2 klasēs šogad norisinās 18 posmos, no kuriem pirmie trīs jau ir aizvadīti. Lielisku sniegumu demonstrē jaunais Latvijas sportists Pauls Jonass, kurš MX2 klases kopvērtējumā atrodas augstajā trešajā vietā. Organizatori cer, ka Jonasa lieliskie rezultāti radīs faniem papildu motivāciju Latvijas sportistus atbalstīt klātienē. Turklāt paredzēta vēl vairāku vadošo Latvijas sportistu dalība.

“Esam sākuši darbu pie pasaules čempionāta organizēšanas, un ar gandarījumu visiem Latvijas motosporta draugiem varu apstiprināt, ka augstākā līmeņa motokross Latvijā bija, ir un būs arī turpmākos gadus,” norāda Serģis. “Centīsimies pārņemt labāko pieredzi no mūsu priekšgājējiem, bet cītīgi strādāsim arī pie tā, lai sacensību izklaides programma kļūtu krāšņāka, interesantāka, pievilcīgāka un līdzjutējiem pieejamāka,” viņš sola.

Paredzēts, ka biļešu iepriekšpārdošana internetā sāksies jau tuvākajās dienās.

Tāpat šogad Ķeguma trasē 8. un 9. augustā notiks pasaules čempionāts motocikliem ar blakusvāģiem un Eiropas čempionāta posms kvadracikliem.

Kā zināms, februārī raidījums Nekā personīga vēstīja, ka trases Zelta zirgs īpašnieks Freimanis nonācis nopietnās finanšu grūtībās, tāpēc viņš valsts maksājumu par licenci pasaules čempionāta posma rīkošanai iecerējis izmantot kā veidu, lai segtu savas 202 000 eiro parādsaistības pret kompāniju Youthstream, kurai pieder čempionāta rīkošanas tiesības.

Freimanis firmas direktoram piedāvājis, ka viņš varētu katru gadu Latvijai par 20 000 eiro palielināt licences maksu. Šādi, izmānot valsts budžetu, Freimaņa parāds desmit gadu laikā būtu dzēsts.

Freimaņa vadītais iepriekšējais sacensību organizators – uzņēmums Baltijas Kausa fonds – noliedzis vēlmi izkrāpt valsts naudu, pērkot licences pasaules čempionāta posma motokrosā rīkošanai Ķegumā, turklāt uzskata, ka raidījums Nekā personīga ignorējis organizācijas pārstāvjus un nav centies radīt objektīvu sižetu.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl