Komentāri
Oskars Melbārdis Sanktmoricā izcīna uzvaru arī četriniekos
Foto: EPA/LETA

Latvijas bobsleja pilota Oskara Melbārža vadītā četrinieku ekipāža svētdien izcīnīja pirmo vietu Šveices trasē Sanktmoricā notikušajās Pasaules kausa izcīņas piektā posma sacensībās, divu dienu laikā gūstot otro panākumu.

Līdz ar to Melbārdis šajā trasē ticis pie savām šīs sezonas otrajām uzvarām gan divnieku, gan četrinieku konkurencē. Pirms tam šosezon divniekos un četriniekos viņš uzvarēja Kalgari.

Melbārdis ar Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu pirmo braucienu veica minūtē un 5,18 sekundēs, esot līderi un par 0,06 sekundēm apsteidzot vācieti Frančesko Frīdrihu. Savukārt trešais bija vācietis Maksimiljans Arnts, kurš latviešiem zaudēja 0,18 sekundes.

Otrajā braucienā Melbārža ekipāža atkal bija labākā, uzrādot jaunu trases rekordu (minūte un 4,55 sekundes). Tas ļāva Frīdrihu apsteigt par 0,18 sekundēm, bet Arntu – par 0,38 sekundēm.

Melbārža ekipāža pirmajā braucienā tika pie pārliecinoši labākā starta laika, bet otrajā braucienā tā labāko laiku dalīja ar Frīdrihu.

Oskara Ķibermaņa ekipāža ar stūmējiem Helviju Lūsi, Raivi Zīrupu un Vairi Leibomu, kuri pirmajā braucienā startēja ar neizdevīgo pirmo numuru, pēc tā atradās 11.pozīcijā 0,62 sekundes aiz līderiem un 0,13 sekunžu attālumā no labāko astoņnieka. Otrajā braucienā viņi tika pie ceturtā labākā laika, kas ļāva pakāpties uz septīto vietu 1,14 sekundes aiz Melbārža.

Tikmēr Uģis Žaļims kopā ar stūmējiem Kristapu Kalniņu, Matīsu Mikni un Intaru Dambi pēc pirmā brauciena ieņēma augsto sesto vietu, Melbārdim zaudējot 0,28 sekundes. Tomēr otrajā braucienā ekipāža pieļāva rupju kļūdu starta ieskrējienā, teju paliekot ārpus boba, kas lika finišā uzrādīt sliktāko laiku un atkāpties uz 18.pozīciju. Summā viņi tautiešiem zaudēja 2,17 sekundes.

Pirmziemniekiem Kalniņam un Miknim šī bija Pasaules kausa debija, turklāt sezonas ievadā Eiropas kausa sacensībās Miknis piedalījās kā pilots. Šī bija pirmā reize šosezon, kad Latvijas komanda Pasaules kausa posmā startēja ar trim ekipāžām.

Divnieku sacensībās sestdien Latvija sensacionāli guva dubultuzvaru – Melbārdis ar Dreiškenu guva otro uzvaru karjerā divnieku sacensībās, bet otro vietu izcīnīja Žaļims un Dambis. Iepriekš Žaļims Pasaules kausa etapos uz goda pjedestāla bija kāpis kā stūmējs, bet pilota godā to paveica pirmo reizi.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl