Orlando Teranovam otrā uzvara Dakaras rallijreida posmā

0 Komentāru
Orlando Teranovam otrā uzvara Dakaras rallijreida posmā
Foto: AFP/LETA

Argentīnas autosportists Orlando Teranova, kurš brauc ar Mini, otrdien triumfēja leģendārā Dakaras rallijreida trešajā posmā vieglo automobiļu ieskaitē, kas viņam turklāt bija jau otrais panākums šogad.

284 kilometrus garajā ātrumposmā Terranova par minūti un 51 sekundi apsteidza Toyota braucēju Žinelu de Viljēru no DĀR, kurš otrais bijis visos trijos līdz šim aizvadītajos ātrumposmos. Savukārt vēl minūti lēnāk distanci veica Saūda Arābijas sportists Jazīds Alraži, kurš arī brauc ar Toyota.

Šogad Dakaras rallijreidā atgriešanos pēc 25 gadu pārtraukuma piedzīvo Francijas autobūves kompānija Peugeot, kuru pārstāv pieredzējušie spānis Karloss Sainss un franču autosporta leģenda Stefans Peterhansels. Viņi šoreiz izcīnīja attiecīgi ceturto un septīto vietu.

Kopvērtējumā līderpozīciju saglabā Mini komandas braucējs Nasers al Atija no Kataras, kurš šoreiz bija piektais, par piecām minūtēm un 18 sekundēm apsteidzot de Viljēru. Savukārt uz trešo pozīciju pakāpies Terranova.

Motobraucēju ieskaitē negaidītu uzvaru guva austrietis Matiass Valkners (KTM), kurš 2012.gadā kļuva par pasaules čempionu motokrosā MX3 klasē. Viņam sekoja komandas biedrs KTM rindās un pašreizējais čempions Marks Koma, kā arī kopvērtējuma līderis Hoans Bareda no Honda.

”Pieļāvu pāris nelielu kļūdu, jo trase bija grūta, ar daudz akmeņu, tomēr kopumā bija diezgan labi,” pauda Valkners. Šis ir mans pirmais rallijs, un ceru, ka varēšu to izbaudīt.

Kopvērtējumā Bareda par piecām minūtēm un 33 sekundēm apsteidz komandas biedru Paulu Gunkalvešu no Portugāles, bet viņiem seko Valkners un Koma.

0 Komentāru