Norvēģijas sieviešu handbola izlasei piemēro 1500 eiro sodu par nepareizu tērpu Eiropas pludmales handbola čempionātā

1 komentārs
Norvēģijas sieviešu handbola izlasei piemēro 1500 eiro sodu par nepareizu tērpu Eiropas pludmales handbola čempionātā
THE BANDBALL NATIONAL TEAMS/INSTAGRAM

Norvēģijas sieviešu handbola izlase ir sodīta par to, ka Eiropas pludmales handbola čempionātā bikini vietā valkāja šortus, vēsta “The Independent”.

Eiropas Handbola federācija (EHF) apstiprināja 1500 eiro (1295 mārciņu) naudas sodu (150 eiro (129,50 mārciņas) vienam spēlētājam) par “nepareiza apģērba izvēli”.

Norvēģijas spēlētājas spēlē pret Spāniju Varnā, Bulgārijā, bija tērpušās šortos.

Noteikumu pārkāpums ir saistīts ar noteikumiem, kas nosaka, ka sievietēm sacensību laikā jāvalkā bikini apakšējās daļas.

“Svētdienas spēlē pret Spāniju par bronzas medaļu Norvēģijas komanda spēlēja ar šortos, kas neatbilst sportistu vienotajiem noteikumiem, kas noteikti IHF pludmales handbola spēles noteikumos,” teikts EHF paziņojumā.

Tikmēr Norvēģijas Handbola federācija paziņoja, ka samaksās soda naudu par saviem spēlētājiem, atbalstot savus spēlētājus arī ierakstā komandas “Instagram” lapā.

“Mēs ļoti lepojamies ar šīm meitenēm, kuras piedalās Eiropas čempionātā pludmales handbolā,” teikts paziņojumā. “Viņas pauda uzskatus un teica, ka pietiek.”

“Mēs esam Norvēģijas handbola federācija, un mēs iestājamies par jums un atbalstām jūs. Mēs turpināsim cīnīties, lai mainītu starptautiskos noteikumus apģērbam, lai spēlētāji varētu spēlēt apģērbā, kas viņiem ir piemērots.”

NHF vadītājs iepriekš “AFP teica, ka tā spēlētājiem vajadzētu būt brīvai izvēlei standartizētā sistēmā, kādu tērpu vilkt. Vissvarīgākais ir tas, lai sportistiem būtu ērti.

Vadošās iestādes noteikumos ir teikts: “Sievietēm jāvalkā bikini, kur augšpusē jābūt cieši pieguļošam sporta krūšturim ar dziļām atverēm rokās. Apakšdaļa nedrīkst būt garāka par desmit centimetriem sānos.”

Tajā pašā laikā vīriešu kārtas spēlētājiem jāvalkā “cieši pieguļoši topi” un šorti.

Norvēģijas komandas pārstāve Norvēģijas medijiem sacīja, ka lēmums bikini apakšējās daļas vietā valkāt šortus bija “ļoti spontāns” un ka sportistes sajutās tā, ka noteikumi viņas apdraud.

“Cilvēki mūs uzmundrināja. (..) Ne visas komandas var atļauties maksāt šādus sodus,” sacīja sportiste, paužot pārliecību, ka handbolam jābūt iekļaujošam, nevis ekskluzīvam sporta veidam.

1 komentārs