Komentāri
Nasers Al Atija nostiprina savu vadību Dakaras rallijreida kopvērtējumā
Foto: AFP/LETA

Mini komandas braucējam Naseram al Atijam no Kataras piektdien pēc kārtējās uzvaras leģendārā Dakaras rallijreida posmā izdevās nostiprināt savas pozīcijas sacensību kopvērtējuma galvgalī.

Al Atija, kurš par Dakaras čempionu tika kronēts pirms četriem gadiem, piektdien bija ātrākais 318 kilometrus garajā sestajā posmā, tādejādi triumfējot jau trešajā etapā šogad.

Vien 37 sekundes no Kataras sportista atpalika Toyota braucējs Žinels de Viljērs no DĀR, kuram šis jau bija piektais goda pjedestāls, bet trešais pēc vienas minūtes un 24 sekundēm bija spānis Nani Roma ar Mini. Mini komanda uzvarējusi visos sešos līdz šim aizvadītos šī gada ātrumposmos, kas ir jauns sacensību rekords.

Kopvērtējumā tagad al Atija apsteidz de Viljēru par 11 minūtēm un 12 sekundēm, bet Saūda Arābijas sportists Jazīds Alraži, kurš brauc ar Toyota, zaudē 28 minūtes un 44 sekundes.

Tikmēr motobraucēju ieskaitē piektdien pie panākuma tika portugālis Elders Rodrigešs (Honda), kurš par vienu minūti un desmit sekundēm apsteidza ar KTM braucošo austrālieti Tobiju Praisu. Trešais savukārt bija vēl viens portugālis Paulu Gonsalvešs no Honda komandas.

Kopvērtējuma līderis spānis Hoans Bareda (Honda) šoreiz bija sestais, līderim zaudējot septiņas minūtes un 20 sekundes. Kopvērtējumā Barreda nu par 12 minūtēm un 27 sekundēm apsteidz četrkārtējo un pašreizējo Dakaras čempionu Marku Komu no Spānijas (KTM), bet par 17 minūtēm un 12 sekundēm atpaliek Gonsalvešs.

 

Rallijreida trešajā posmā mira poļu motobraucējs Mihals Herniks, kuru jau bez dzīvības pazīmēm helikopters nomaldījušos atrada aptuveni 300 metru attālumā no trases. Ceturtdien tika paziņots, ka viņa nāves cēloņi bija hipertermija un atūdeņošanās.

Rallijreida 37 sezonās dzīvību tagad zaudējuši 24 dalībnieki, bet ieskaitot žurnālistus un citus tehniskos darbiniekus – vairāk nekā 60 cilvēki.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl