Nasers al Atija atgūst līdera godu Dakaras rallijreidā

0 Komentāru
Nasers al Atija atgūst līdera godu Dakaras rallijreidā
Foto: EPA/LETA

Līdera godu leģendārajā Dakaras rallijreidā pirmdien atguva Mini komandas braucējs Nasers al Atija no Kataras, kurš bija labākais sacensību otrajā posmā.

Jau vēstīts, ka pēc uzvaras pirmajā posmā al Atijam tika piespriests divu minūšu sods, jo katarietis trases daļā, kurā bija atļauts maksimālais ātrums 50 kilometri stundā, braucis ar ātrumu 68 kilometri stundā. Piespriestais sods lika sportistam atkrist uz septīto vietu.

Tomēr 2011.gada Dakaras čempions reabilitējās otrajā posmā, uzvarot 518 kilometrus garajā distancē un par astoņām minūtēm un 30 sekundēm apsteidzot otrajā vietā finišējušo Toyota braucēju Žinelu de Viljēru no DĀR. Tikmēr trešais bija Nīderlandes braucējs Bernhards ten Brinke (Toyota).

”Šī bija svarīga uzvara garā ātrumposmā. Katru dienu centīsimies panākumu atkārtot, taču būt ātrākajiem šajā posmā bija mūsu mērķis, jo pirms tam trasi bijām pamatīgi izpētījuši,” atklāja al Atija.

Tikmēr neveiksme piemeklēja Spānijas autosporta leģendu Karlosu Sainsu (Peugeot), kurš pēc sadursmes ar franču motociklistu Lorēnu Mulinu zaudēja vairāk nekā 20 minūtes, finišējot septītajā vietā. Tikmēr pats Francijas sportists negadījumā lauza kāju. Sadursmē iedzīvojās arī spāņa komandas biedrs franču autosporta leģenda Stefans Peterhansels, zaudējot vairāk nekā stundu.

Kopvērtējumā al Atija ir līderis, par septiņām minūtēm un 42 sekundēm apsteidzot Viljēru, bet deviņas minūtes un 42 sekundes atpaliek ten Brinke.

Motociklu ieskaitē uzvaru izcīnīja spānis Hoans Bareda (Honda), kurš tādējādi pārņēmis arī līderpozīciju kopvērtējumā. Spānijas sportists pirmdien par sešām minūtēm un 13 sekundēm apsteidza savu komandas biedru Paulu Gunkalvešu no Portugāles, kamēr trešais bija vēl viens portugālis Ruvens Farija ar KTM motociklu. Savukārt neveiksmīgs šis posms bija britam Semam Sanderlendam (KTM), kurš pēc kļūdas navigācijā finišēja vien 72.vietā, gandrīz divas ar pus stundas aiz līdera.

Kopvērtējumā pēc diviem posmiem Barreda apsteidz Gunkalvešu par četrām minūtēm un 37 sekundēm, bet pēc pēc trim minūtēm seko Farija.

Smago automašīnu konkurencē pie panākuma pirmdien tika krieva Eduarda Nikolajeva Kamaz ekipāža, kas šobrīd atrodas vadībā arī kopvērtējumā.

Šogad rallijreida dalībniekiem jāsacenšas aptuveni 9000 kilometru garās sacensībās, kas vijas caur Argentīnu, Čīli un Bolīviju. Sacensību noslēgums gaidāms 17.janvārī Buenosairesā. Arī šogad sportisti sacenšas 13 ātrumposmos.

Dakaras rallijreids, kurā šogad nestartē neviens Latvijas pārstāvis, septīto reizi pēc kārtas norisinās Dienvidamerikā. Rallijreids no 1979. līdz 2007.gadam 29 reizes norisinājās Āfrikā. 2008.gadā tas drošības iemeslu dēļ tika atcelts.

0 Komentāru