Komentāri
Zviedrs Ekstrems izcīna pasaules čempiona titulu rallijkrosā
Foto: WORLDRX.COM

Zviedrijas pilots Matiass Ekstrems svētdien Vācijā nodrošināja pasaules čempiona titulu prestižākajā SuperCar klasē.

Līdz ar uzvaru Ēkstrems pēc 32 gadu pārtraukuma atnesis zviedriem pasaules čempiona titulu motoru sportā. 1984.gadā par pasaules čempionu rallijā tika kronēts zviedrs Stīgs Blumkvists.

Pasaules rallijkrosa čempionāta priekšpēdējā, 11.posmā, Ekstrems finālā finišēja piektais, bet pirmo uzvaru karjerā guva viņa tautietis Kevins Eriksons. Otrajā vietā ierindojās Ekstrema tuvākais sekotājs kopvērtējuma tabulā Peters Solbergs, bet trešajā vietā finišēja vēl viens norvēģis Andreass Bakeruds.

Savukārt Jānis Baumanis kvalifikācijā latvietis ieņēma ceturto vietu, bet pusfinālā finišēja ceturtais, tādējādi finālam nekvalificējoties.

Pasaules čempionātā 11 posmos Ekstrems ticis pie 251 punkta, kas viņam pirms pēdējā etapa nodrošina pasaules čempiona titulu. Otrajā vietā ar 221 punktu atrodas iepriekšējo divu sezonu čempions Solbergs, kuram četrus punktus zaudē Juhans Kristofersons, kurš svētdien finišēja sestais. Savukārt Baumanis ar 102 punktiem atrodams devītajā pozīcijā, no astotajā vietā esošā komandas biedra Timura Timerzjanova atpaliekot divus punktus. Tikmēr Reinis Nitišs, kuram sezona jau noslēgusies, ar 32 punktiem ir 16.vietā.

Pasaules čempionāta pēdējais posms novembra nogalē notiks Argentīnā.

Turpat šajā nedēļas nogalē norisinās arī Eiropas čempionāta posms Super 1600 klasē, kur Artis Baumanis kvalifikācijā bija piektais, bet savā pusfinālā finišēja ceturtais, tādējādi finālā neiekļūstot.

A.Baumanis sešos posmos izcīnīja 79 punktus, kas viņam deva piekto vietu, bet par čempionu kļuva ungārs Kristiāns Šābo, kura kontā bija 135 punkti.

Artis Baumanis pārstāv Set Promotion komandu, kurā pērn startēja arī viņa brālis Jānis, kļūstot par Eiropas čempionu.

Lasi vēl