“Zelta puisēns” Jonass izcīna otro vietu pasaules čempionāta otrā posma kvalifikācijā

0 Komentāru

Aizvadītā gada pasaules čempions motokrosā MX2 klasē Pauls Jonass no “Red Bull KTM Factory Racing” komandas sestdien Nīderlandē izcīnīja otro vietu otrā posma – Eiropas “Grand Prix” – kvalifikācijā.

Jonass kvalifikācijā piekāpās tikai amerikānim Tomasam Kovingtonam, kuram zaudēja četras sekundes. Latvietis ilgstoši bija trešajā pozīcijā, bet latvieša komandas biedrs Horhe Prado no Spānijas kvalifikācijas beigās zaudēja līderpozīciju, piekāpdamies Jonasam un Kovingtonam.

Otrā posma sacensības norisināsies svētdien.

Kā vēstīts, sezonas pirmajā posmā Jonass izcīnīja pārliecinošu uzvaru, otrais bija dānis Tomass Kjērs Olsens, bet trešo vietu ieņēma austrālietis Hanters Lorenss.

Jonass pērn tika kronēts par pasaules čempionu MX2 klasē, veicot ierakstu Latvijas motokrosa vēsturē.

Pirms tam pasaules čempionātos motokrosā latvieši titulus bija izcīnījuši vien blakusvāģu sacensībās, kur savulaik dominēja Kristers Serģis un Artis Rasmanis, kuriem izdevās piecas reizes kāpt uz pjedestāla augstākā pakāpiena. Tāpat blakusvāģu sacensībās trīskārtējs planētas čempions ir kantētājs Kaspars Stupelis, bet reizi pie zelta tika arī Kaspars Liepiņš.

Par vicečempioni kļuva Šveices motosportists Žeremijs Sīvers, bet trešais bija Olsens. Sīvers šajā sezonā startē jau prestižākajā MXGP klasē.

Jonass pērn triumfēja sešos posmos un bija labākais 14 braucienos. Pirms tam latvietis pasaules čempionātā bija spējis uzvarēt tikai vienā braucienā, kā arī ne reizi nebija triumfējis posma summā.

2015.gadā viņš bija pasaules vicečempions, bet aizpērn Jonass smadzeņu satricinājuma dēļ priekšlaicīgi noslēdza sezonu. Neskatoties uz nestartēšanu vairākos sezonas beigu posmos, Latvijas motokrosists izcīnīja piekto vietu kopvērtējumā pasaules čempionātā MX2 klasē.

Šajā sezonā tiks aizvadīti 20 posmi, septītajam no tiem maija vidū notiekot Ķeguma trasē “Zelta zirgs”

0 Komentāru