WRC čempions Tenaks piedzīvo stindzinošu avāriju jaunās sezonas pirmajā posmā

0 Komentāru
WRC čempions Tenaks piedzīvo stindzinošu avāriju jaunās sezonas pirmajā posmā
AKOS JOBBAGY

Igaunijas pilots Ots Tenaks ar stūrmani Martinu Jerveoju piektdien piedzīvoja smagu avāriju pasaules rallija čempionāta (WRC) 2020.gada sezonas pirmā posma – Montekarlo rallija – ceturtajā ātrumposmā.

Pasaules čempionu ekipāža lielā ātrumā nobrauca no trases, apmeta vairākus kūleņus un noripoja pa nogāzi. Abi igauņi pašu spēkiem pameta spēkratu un nav guvuši dzīvībai bīstamas traumas.

“Esmu laimīgs, ka paliku dzīvs. Bija daudz smagāk, nekā domāju. Auto salons viss bija ar dūmiem,” portāls “Delfi.ee” citē “Hyundai” pilota Tenaka teikto.

Pēc sešiem ātrumposmiem līderis ir brits Elfins Evanss, bet sesto vietu ieņem Latvijas eksčempions Kalle Rovanpere no Somijas.

Tenaks ar stūrmani Jerveoju, pārstāvot “Toyota” komandu, pērn izcīnīja savai valstij vēsturisku WRC čempiontitulu. Ar Igaunijai pirmo WRC titulu viņš pārtrauca Francijas autosportistu 15 gadus ilgušo dominanci.

Tenaks, kurš oktobra vidū svinēja savu 32.dzimšanas dienu, iepriekšējās divas sezonas kopvērtējumā bija trešais. WRC savu laimi iemēģinājuši vairāki igauņi, bet pirms Tenaka lielākos panākumus guva Marko Mertins, kurš uzvarēja piecos rallijos un 2004.gadā kopvērtējumā bija trešais.

Šajā sezonā WRC kalendārā iekļauti 13 posmi.

0 Komentāru