VIDEO: lietainajā Silverstounā uzvar mājinieks Hamiltons un kopvērtējumā pietuvojas Rosbergam

Pievienot komentāru
VIDEO: lietainajā Silverstounā uzvar mājinieks Hamiltons un kopvērtējumā pietuvojas Rosbergam
Foto: AFP/LETA

Mercedes piloti Luiss Hamiltons un Niko Rosbergs svētdien izcīnīja dubultuzvaru F1 pasaules čempionāta sezonas desmitajā posmā, kas risinājās Lielbritānijā.

Hamiltons izcīnīja ceturto uzvaru iepriekšējo piecu posmu laikā un kopvērtējumā samazinājis deficītu pret kopvērtējuma līderi Rosbergu līdz četriem punktiem. Neilgi pirms sacīkstes sākuma Silverstounā nolija spēcīgs lietus un pirmie pieci apļi tika aizvadīti aiz drošības mašīnas. Tai dodoties boksos, tur iebrauca arī liela daļa pilotu, bet abi līderi Hamiltons un Rosbergs to paveica pāris apļus vēlāk.

Trasē ļoti ātrs bija trešajā vietā esošais Red Bull pilots Makss Verstapens un 16.aplī viņš beidzot apdzina Rosbergu, turpinājumā kļūstot par pārliecinoši ātrāko pilotu. Kad trase bija pilnībā nožuvusi, jau Rosbergs bija daudz ātrāks par Verstapenu un 39.aplī viņam izdevās gados jauno konkurentu apsteigt. Kaut sacīkstes beigās Rosbergu piemeklēja tehniskas problēmas, viņam izdevās sasniegt finišu un pirmais trijnieks palika nemainīgs.

VIDEO: lietainajā Silverstounā uzvar mājinieks Hamiltons un kopvērtējumā pietuvojas Rosbergam

Tiesa, uzreiz pēc finiša pret Rosbergu tiesneši veica izmeklēšanu vai viņš pēc ātrumkārbas defekta parādīšanās nesaņēma pārāk daudz instrukciju no komandas. Līdz ar to 18 gadus vecais Verstapens uz goda pjedestāla kāpa otrajā posmā pēc kārtas.

Etapā ceturto vietu izcīnīja otrs Red Bull pilots Daniels Rikjardo, piektais sekoja Ferrari braucējs Kimi Raikonens, bet sestajā un septītajā pozīcijā finišēja Force India piloti Serhio Peress un Niko Hulkenbergs. Astoto vietu izcīnīja Karloss Sainss (Toro Rosso), bet desmitnieku noslēdza četrkārtējais pasaules čempions Sebastians Fetels no Ferrari un Daniils Kvjats no Toro Rosso. Šī kļuvusi par otro reizi šosezon, kad uz goda pjedestāla nespēja kāpt neviens no Ferrari braucējiem.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc desmit posmiem līderis ar 171 punktiem ir Rosbergs, tomēr Hamiltons viņam tagad zaudē vairs tikai četrus punktus. Uz trešo vietu ar 106 punktiem pakāpies Reikenens, pie 100 punktiem ticis Rikjardo, Fetelam ir 98 punkti, bet Verstapens ar 87 punktiem nostiprinājies sestajā pozīcijā.