VIDEO: Hamiltons pēdējā aplī saduras ar Rosberga formulu, taču triumfē Austrijā

Pievienot komentāru
VIDEO: Hamiltons pēdējā aplī saduras ar Rosberga formulu, taču triumfē Austrijā
Foto: AFP/LETA

Pirmās formulas (F1) pasaules čempions Luiss Hamiltons svētdien uzvarēja šīs sezonas devītajā posmā, kas risinājās Austrijā, turklāt savu komandas biedru Niko Rosbergu apsteidza vien noslēdzošajā aplī.

Cīņā starp abiem Mercedes pilotiem vispirms Hamiltons apdzina Rosbergu, bet pēc tam vācietis centās atspēlēties, kas izraisīja abu braucēju sadursmi. Tas sabojāja Rosberga priekšējo antispārnu un viņš finišēja tikai ceturtais, piekāpjoties arī jaunajam Red Bull pilotam Maksam Verstapenam no Nīderlandes un Ferrari komandu pārstāvošajam somam Kimi Raikonenam. “Es biju ārmalā. Tas nebiju es, kurš izraisīja avāriju,” uzreiz pēc finiša Hamiltons teica pa radiosakariem.

Sacensība bija aizraujoša arī pirms tam. Pēc starta pirmais aizbrauca Hamiltons, viņam sekoja Džensons Batons (McLaren) un Raikonens, bet septītajā aplī soms pakāpās uz otro pozīciju. Pirmajā boksu apmeklējumā Hamiltons nedaudz aizkavējās, kas Rosbergam ļāva apsteigt komandas biedru. Savukārt tā brīža līderis Raikonens boksos devās jau nākamajā aplī, bet trasē atgriezās ne tikai aiz abiem Mercedes, bet arī Red Bull braucējiem.

VIDEO: Hamiltons pēdējā aplī saduras ar Rosberga formulu, taču triumfē Austrijā

Līderpozīciju savā 29.dzimšanas dienā ieguva otrs Ferrari pilots Sebastians Fetels, kurš vēl nebija devies boksos, tomēr pāris minūšu vēlāk starta finiša taisnē viņam eksplodēja formulas riepa un sportista braucamais palika trases malā, kas lika cīņā iesaistīties drošības mašīnai. Līdz finišam notika sīva cīņa starp abiem Mercedes braucējiem, kas noslēgumā izraisīja nu jau kārtējo viņu sadursmi. Austrijā piektais svētdien finišēja austrālietis Daniels Rikjardo (Red Bull), sestais bija Batons, bet septīto vietu ieņēma francūzis Romēns Grožāns (Haas).