VIDEO! Blakusvāģi, solo motocikli un kvadricikli tiksies Kivieli kalnā

Pievienot komentāru
VIDEO! Blakusvāģi, solo motocikli un kvadricikli tiksies Kivieli kalnā
Foto: kivioliadventure ()

Pirmo reizi Igaunijas vērienīgākie motokrosa svētki norisināsies Kivieli pelnu kalnā. Šogad pasākums notiks trīs dienas, no 5. līdz 7. augustam, un atšķirībā no citiem gadiem ievērojami lielākā teritorijā.  Kopumā Kivieli sacentīsies vairāk nekā 400 dalībnieku no 22 valstīm.

Pasaules čempionāta posms motokrosā blakusvāģu klasē Kivieli pelnu kalna motokrosa kompleksā norisinājies jau astoņus gadus. Tās ir visaugstākā līmeņa motokrosa sacensības Igaunijā, kas gadu gaitā kļuvušas par Igaunijas motosporta atzītāko notikumu. Paralēli pasaules čempionāta posmam blakusvāģu klasē arī šoreiz varēs vērot Eiropas čempionāta posmu kvadriciklu klasē.

Publikas favorīti sestdien kā vienmēr kalnā braukšanas Igaunijas čempionāts un nakts kross solo motociklu klasē. Lai aizraujošos braucienus varētu vērot vairāk nekā iepriekšējos gados, šoreiz jau piektdienas vakarā varēs skatīties Igaunijas čempionāta posmu mopēdu braucienā un enduro prologa-šova sacensības. Kā jauns sacīkšu veids sestdienas priekšpusdienā norisināsies enduro sprinta Igaunijas čempionāta posms.

Video

Nozīmīgs jauninājums šogad – festivāla saieta teltī vērienīgas LIVE svinības gan piektdien, gan sestdien. Tā kā festivāls būs lielāks nekā līdz šim, arī svinību telts tiks pārvietota blakus centra galvenajai ēkai, proti, tā atradīsies slēpošanas centra pusē. Tur norisināsies visas aktivitātes, kas paredzētas piektdien un sestdien, kā arī svinības sestdienas vakarā. Kā allaž, festivāla dalībniekiem atvērtas centra piedzīvojumu sporta atrakcijas, bērniem atvēlēta atsevišķa atrakciju zona un publikai tiks piedāvātas daudz un dažādas izklaides, kopumā ar daudzveidīgo programmu veidojot neatkārtojamu motofestivālu.

Festivāla apmeklētājiem atvērtas divas kempingu zonas ar nakšņošanas iespējām. Blakus centra galvenajai ēkai, proti, netālu no svinību telts esošajā kempinga zonā, ieeja 10€/ par automašīnu vai motociklu un krosa trasei blakus esošajā kempinga zonā ieeja 20€/ par automašīnu vai motociklu.

“Latviju Eiropas čempionātā kvadricikliem pārstāvēs pašmāju smagsvars Edgars Meņģelis, kuram pērn izdevās izcīnīt augstāko – Eiropas čempiona titulu – un kurš ir viens no lielākajiem pretendentiem to iegūt arī šogad. Līdzās Meņģelim trasē noteikti redzēsim arī citus latviešu kvadriciklu sportistus, kuri gana veiksmīgi aizstāv mūsu valsts vārdu gan vietējos, gan starptautiskos čempionātos.

Pasaules čempionātā blakusvāģiem šobrīd veiksmīgu sezonu aizvada Laura Daidera ekipāža. Sportists sastrādājies ar pilotu Benu Adriansenu un sezonas laikā spējis vairakkārt kāpt uz goda pjedestāla. Regulāri pasaules čempionātos startē arī citi Latvijas sportisti, tostarp Artūra Lintera un Haralda Kurpnieka ekipāžas. Zinot, ka sacensības norisinās tepat netālu, iespējams sarkanbalti sarkano karogu pārstāvēs vēl kāds sportists.”