Komentāri

F1 Monako Grand Prix izcīņā avāriju netrūka. Monako trase bēdīgi slavena ar saviem šaurajiem līkumiem un mazajām apdzīšanas iespējām. Arī šoreiz autosportisti vairākas reizes riskēja un iekūlās nepatikšanās – sadauzīja dārgās mašīnas.

Dienas pirmajā pusē Montekarlo bija pamatīgi nokrišņi, kas ietekmēja arī šo sacensību sākumu. Lielā mitruma dēļ sacīkstes tika sāktas aiz drošības automašīnas, kas septītā apļa beigās devās malā. Tiesa, jau uzreiz pēc tam sienā ietriecās Renault pilots Džolians Palmers no Lielbritānijas, kā rezultātā bija nepieciešama virtuālā drošības automašīna.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc pāris apļiem sacīkstes varēja atsākties un drīz pēc tam sadursmi ar apmali piedzīvoja arī pieredzējušais Ferrari pilots soms Kimi Raikonens. Lai gan Somijas sportists vēlējās sacīksti turpināt, viņš līdz boksiem netika. Pamazām laika apstākļi uzlabojās, bet līdera godu saglabāja sestdien kvalifikācijā uzvarējušais Rikjardo.

Video avāriju cienītājiem! Visas F1 Monako posma sadursmes

Boksu apmeklējumu laikā līdera godu pārņēma Hamiltons, turklāt otrajā pitstopā nopietnu kļūdu pieļāva Red Bull mehāniķi, kuri nebija gatavi apkalpot Rikjardo formulu. Līdz ar to austrālietis zaudēja daudz laika, bet 34. aplī avāriju piedzīvoja otrs šīs vienības pilots Makss Verstapens no Nīderlandes, kurš uzvarēja iepriekšējā posmā Spānijā. Trasē līdz ar to atkal bija virtuālā drošības automašīna, bet pēc tam starp Hamiltonu un otrajā vietā esošo Rikjardo izvērtās iespaidīga cīņa. Lai gan austrālietis bija ātrāks, brits veiksmīgi aizstāvējās no viņa uzbrukumiem.

Sacīkstes 51. aplī savstarpēju sadursmi piedzīvoja abi Sauber piloti zviedrs Markuss Ēriksons un Felipe Nasrs no Brazīlijas, tāpēc atkal bija nepieciešama virtuālā drošības automašīna.

Lasi vēl