Verstapens un Botass avarē pirmajos Austrijas GP treniņos; Hamiltons un Leklērs uzrāda labākos laikus

Pievienot komentāru
Verstapens un Botass avarē pirmajos Austrijas GP treniņos; Hamiltons un Leklērs uzrāda labākos laikus
F1

Britu pilots Lūiss Hamiltons no “Mercedes” komandas un Monako braucējs Šarls Leklērs no “Ferrari” vienības piektdien uzrādīja ātrākos apļa laikus Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta sezonas devītā posma – Austrijas “Grand Prix” – treniņbraucienu pirmajās divās sesijās.

Pirmajā sesijā Hamiltons Špīlbergas trasi veica vienā minūtē un 4,838 sekundēs. Otrais ātrākais bija vācietis Sebastjans Fetels no “Ferrari”, kurš bija 0,144 sekundes lēnāks, bet vēl 0,017 sekundes atpalika Hamiltona komandas biedrs Valteri Botass no Somijas.

Aiz pirmā trijnieka bija Leklērs, kuram sekoja abi “Red Bull” piloti – nīderlandietis Makss Verstapens un francūzis Pjērs Gaslī.

Otrajā sesijā ātrākais ar vienu minūti un 5,086 sekundēm bija Leklērs, kurš par 0,331 sekundi pārspēja Botasu, bet trešo ātrāko laiku uzrādīja Gaslī. Tālāk sekoja Hamiltons, spānis Karloss Sainss juniors no “McLaren” vienības un francūzis Romāns Grožāns no “Haas” komandas.

Verstapens un Botas otrajā sesijā izlidoja no trases, pamatīgi sabojājot savus spēkratus. Tāpat no trases izslīdēja arī Fetels, kurš gan nedaudz pabrauca pa grunti un atgriezās aplī.

 

Sestdien notiks vēl viens treniņbrauciens un kvalifikācija, bet Austrijas Lielās balvas izcīņa gaidāma svētdien.

Čempionāta kopvērtējumā līderis Hamiltons astoņos posmos tagad iekrājis 187 punktus, kamēr otrais ar 151 punktu ir Botass. Tālāk ar 111 punktiem seko Fetels, ceturtais ar 100 punktiem ir Verstapens, bet piektajā vietā ar 87 punktiem ir Leklērs.

“Mercedes” komandas piloti ir uzvarējuši visos astoņos šosezon aizvadītajos posmos, Hamiltonam tiekot pie sešiem panākumiem.