Verstapenam uzvara kvalifikācijā, Noriss otrajā vietā

0 Komentāru
Verstapenam uzvara kvalifikācijā, Noriss otrajā vietā
ZUMAPRESS/SCANPIX

Austrijas “Grand Prix” izcīņā F1 sacensību kvalifikācijā uzvaru izcīnījis Makss Verstapens, kamēr Lūiss Hamiltons šoreiz palika tikai ceturtajā vietā. Nupat kā jaunu līgumu ar “Mercedes” noslēgušo Hamiltonu apsteidza arī Lando Noriss un Serhio Peress.

Maksam Verstapenam šī ir trešā uzvara kvalifikācijā pēc kārtas un ceturtā šosezon. Viņš bija ātrākais visās trīs kvalifikācijas sesijās šodien, taču trešajā kvalifikācijas fāzē savu tuvāko sekotāj Lando Norisu no “McLaren” apsteidza tikai par 0.05 sekundēm.

“Manuprāt, trešā sesija sanāca visai slikta,” pēc sacensībām medijiem izteicās Verstapens. “Protams, esmu priecīgs, ka iegūta pirmā vieta startā, taču neesmu priecīgs par veidu, kā tas izdevās. Cerams, rītdien izdosies finišēt šajā pašā vietā, tiesa, nekad jau nekas tik gludi nenotiek.”

Noriss savā karjerā vēl ne reizi nav ieguvis “pole-position”, taču savu stabilo sezonu turpinājis ar nonākšanu starta pirmajā rindā. F1 sezonas kopvērtējumā Noriss ieņem ceturto vietu un pēc kvalifikācijas atzina, ka nedaudz nožēlo neizmantoto iespēju par “pole-position”, taču atzina, ka nav zinājis, cik maz viņam līdz tam pietrūkst.

Trešo vietu ieguva Serhio Peress, kamēr čempionāta vicelīderis un pasaules čempions Lūiss Hamiltons bija ceturtais. No uzvarētāja Hamiltons atpalika gandrīz 0.3 sekundes, kamēr aiz viņa 0.1 sekundes intervālā piekto un sesto vietu sadalīja Valteri Botass un Pjērs Gaslī.

Jāatzīmē arī “Williams” pilota Džordža Rasela iekļūšana kvalifikācijas trešajā sesijā, kas beigās deva devīto starta vietu. Rasels un visa “Williams” komanda šosezon vēl pie punktiem nav tikusi.

Austrijas GP starts paredzēts šodien 16:00.

0 Komentāru