Valentino Rosi pret Marku Markesu – MotoGP Francijas Grand Prix

0 Komentāru
Valentino Rosi pret Marku Markesu – MotoGP Francijas Grand Prix
Foto: AFP/LETA

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc pirmajiem četriem posmiem vadībā joprojām ir Valentino Rosi, otrais ir Andrea Doviciozo, bet trešajā vietā ir iepriekšājā posmā Spānijā uzvarējušais Horhe Lorenco, no kura sešus punktus atpaliek pēdējo divu čempionātu uzvarētājs Marks Markess.

Moto2 klases kopvērtējumā Žoanam Zarko ir 16 punktu pārsvars pār Jonasu Folgeru, bet Moto3 klasē kopvērtējuma vadībā ir Denijs Kents.

Pagājušajā gadā Francijā uzvaras izcīnīja Marks Markess, Mika Kalio un Džeks Millers.

Tāls Meļķis, Viasat Sport Baltic komentētājs:

”Pasaules čempionāta piektais posms Francijā turpina motošosejas atgriešanos pie klasiskām vērtībām – Bugatti Circuit ir lielākai daļai braucēju labi zināma un turklāt ar savu vēsturi. Diezgan negaidītā situācija kopvērtējumā kļūst vēl vairāk neprognozējama, jo ierindā atgriežas gan pēc sacīkstēm izslāpušais Pedrosa, gan viņa tautietis Lorenco, kura parliecinošā uzvara iepriekšējā posmā viņu uzreiz ierindoja šosezon netipiski garajā titula tīkotāju sarakstā. Lemāna ir lieliska iespēja Markesam deldēt savu punktu deficītu līdz kopvērtējuma līderiem, bet Rosi ir iespēja arī pēc šī posma palikt pirmajam…

Pēc neveiksmes iepriekšējā Moto2 klases posmā reabilitēties centīsies Alekss Rinss, kuram konkurenci, kā ierasts, sastādīs kādi desmit braucēji. Ir pamatotas aizdomas, ka toni Moto3 sacīkstē varētu noteikt šābrīža līderi no Leopard Racing – Kents un Vaskešs. Uzlēcošās zvaigznes statusu jāapstiprina jaunajan francūzim Kvartararo.”

Aldis Putniņš, Viasat Sport Baltic komentētājs:

”Yamaha komanda iepriekšējā posmā Heresā aizvadīju savu veiksmīgāko sacīksti šajā sezonā – Horhe Lorenco beidzot tika pie uzvaras, bet Valentīno Rosi sasniedza 200 goda pjedestālu robežu. Lorenco atgriešanās titula pretendentu vidū tikai palielinās intrigu čempionātā, tomēr Francijas posmā krietni nopietnāka pretestība gaidāma no Honda vienības, jo Markss Markess ir sadziedējis savu lauzto pirkstu un viņam nebūs jāstartē ar pretsāpju līdzekļiem, kas traucēja koncentrēties Spānijas posmā. Taču galvenā ziņa ir tā, ka Markess vairs nebūs viens – Dani Pedrosa beidzot atgriežas un mēs noteikti ceram atkal ieraudzīt priekšgalā divus Honda motociklus.”

MotoGP Francijas Grand Prix kanālā VSB:

Svētdien, 17.maijā

11:55 MotoGP Francijas Moto3

Pirmdien, 18.maijā

04:30 MotoGP Francijas MotoGP

05:50 MotoGP Francijas Moto2
0 Komentāru