Vai šosezon F1 sacīkstes neredzēsim vispār?

Pievienot komentāru
Vai šosezon F1 sacīkstes neredzēsim vispār?
AFP/SCANPIX

Kaut arī šobrīd vēl iespējami visdažādākie scenāriji, jāpieļauj iespēja, ka F1 2020.gada čempionāts var nenotikt vispār. Tādu domu pieļauj BBC galvenais F1 apskatnieks Endrjū Bensons.

Daudzu valstu futbola čempionātu rīkotāji domā, kā pabeigt iesāktās sezonas, UEFA 2020.gada Eiropas čempionātu jau pārcēlusi uz nākamo gadu, bet Starptautiskā olimpiskā komiteja domā, ka Tokijas olimpiādi vēl var izdoties sarīkot.

F1 šobrīd nav tālu no tā, ka 2020.gadā čempionāts var nenotikt vispār. Pagaidām oficiāli pārcelti vai pilnībā atcelti, kā Monako “Grand Prix” gadījumā, līdz pat maija beigām paredzētie posmi. Teorētiski tiek plānots, ka sezona varētu sākties 7.jūnijā Azerbaidžānā.

Tomēr tas vai jūnija sākumā komandas varēs doties uz Azerbaidžānu un vēl pēc nedēļas uz Kanādu, ir zem lielas jautājuma zīmes. Tāpat kā iespēja sarīkot nākamās sacīkstes Francijā, Austrijā un Lielbritānijā.

Tikpat labi iespēja sarīkot sezonas pirmo posmu var pienākt tikai septembrī Singapūrā, kam kopā ar Dienvidkoreju šobrīd ir vislabākās sekmes koronavīrusa apkarošanā.

F1, FIA un komandas pieļauj iespēju pabeigt čempionātu arī nākamajā gadā, pārceļot  2021.gada sezonas sākumu.

Foto: AFP/SCANPIX

Noteikumi paredz, ka sezonā jāizvada vismaz astoņi posmi. Vidēji optimistiskais scenārijs paredz, ka izdotos sarīkot 16 – 18 “Grand Prix” sezonu.

Šajā sezonā galvenais favorīts uz titula izcīnīšanu joprojām ir Luiss Hamiltons, kurš šādā gadījumā atkārtotu Mihaela Šūmahera rekordu – septiņi pasaules čempiona tituli.

No vienas puses tas varētu mazināt Hamiltona septītā titula nozīmību. Tomēr jāsaprot, ka reti kurš čempiona tituls visā pasaulē šogad tiks izcīnīts, aizvadot visu paredzēto spēļu vai sacīkšu skaitu. Turklāt jau šobrīd pie mums tepat Latvijā ir precedents, kad tituls tiek piešķirts neaizvadot nevienu spēli.

Un, atgriežoties pie Pirmās Formulas, jāatgādina, ka vēl pirms gadiem divdesmit F1 sezonā bija 16 posmi, bet vēl Karalisko autosacīkšu pirmsākumos katru gadu tika rīkotas septiņas astoņas Lielās Balvas izcīņas. Un tāpēc vien neviens, piemēram Huana Manuela Fanhio titulus par nevērtīgākiem neuzskata.

F1 faniem, tāpat kā jebkura sporta veida līdzjutējiem, atliek cerēt uz dakteru, zinātnieku un visu cilvēku uzvaru pār koronavīrusu. Jo ātrāk šī uzvara tiks izcīnīta, jo lielāka iespēja kronēt Pirmās Formulas čempionu arī 2020.gada sezonā.

Foto: REUTERS/SCANPIX